Son Dakika Haberler

İyi Parti gençliği, Atatürk düşmanı imama seslendi: Azınlıktasınız ve güç kaybediyorsunuz

İyi Parti gençliği, Atatürk düşmanı imama seslendi: Azınlıktasınız ve güç kaybediyorsunuz
Okunma : Yorum Yap

İyi Parti gençliği, Atatürk düşmanı imama seslendi: Azınlıktasınız ve güç kaybediyorsunuz…

İyi Parti Çankaya Gençlik Kolları, Atatürk düşmanı imamın, Atatürk’e hakaret ettiği sözleri ile ilgili açıklama yaptı.

Ayasofya Camisi’nde, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programda Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden imam Mustafa Demirkan’a eleştiriler sürüyor. Demirkan’a yönelik bir tepki de İyi Parti gençliğinden geldi.

İyi Parti Çankaya Gençlik Kolları Başkanı Kaan Canbolat, konuya ilişkin tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Her geçen gün kinleri, öfkeleri, nefretleri daha da artacak. Kendi seçmenleri içindeki çözülmeleri engellemek için bunu yapıyorlar. Öfkeliler, sinirliler çünkü karşılarında duran cumhuriyet ve demokrasi duvarını bir türlü yıkamadılar. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve onun ilkeleri sayesinde ayakta kalan bu güzel ülkemizde biz gençler olarak Atamızın izinde yürümeye devam edeceğiz.”

İyi Parti Gençlik Kollarından Funda Demir “Falih Rıfkı Atay’ın da dediği gibi Atatürk olmasaydı çoğunun çan kulesi olacağı camilerimizden yüzleri kızarmadan Atatürk’e lanet okuyanlar gün gelecek bunların hesabını vereceklerdir. Atatürk öyle büyük bir liderdir ki gönüllerimizdeki yeri hiçbir zaman değişmeyecek. Her zaman onun izinde, onun ışığında ilerlemeye devam edeceğiz.” diyerek imama tepki gösterdi.

Gençlik Kollarından Simay Selçuk ise bu nefret sahiplerinin güç kaybettiğini hatırlatarak “Atatürk’e lanet okuyan sözde din adamları, gündem değiştiriciler, azınlıktasınız ve güç kaybediyorsunuz. Bu ülkenin kalbinden hiçbir zaman Onu atamayacaksınız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)