Son Dakika Haberler

İYİ Parti’li Usta, Samsun’daki olayın gündem olmamasıyla ilgili serzenişte bulundu: Gündem olmak için hırsızlık yetmiyor demek ki!

İYİ Parti’li Usta, Samsun’daki olayın gündem olmamasıyla ilgili serzenişte bulundu: Gündem olmak için hırsızlık yetmiyor demek ki!
Okunma : Yorum Yap

İYİ Parti’li Usta, Samsun’daki olayın gündem olmamasıyla ilgili serzenişte bulundu: Gündem olmak için hırsızlık yetmiyor demek ki! …


İYİ Parti Samsun Milletvekilli Erhan Usta, AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’nun sosyal medyadan ve basından yoğun ilgi görürken Samsun’daki olayın dikkat çekmemesiyle ilgili serzenişte bulundu.

Ayvatoğlu‘nun kokain kullanırken çekilen görüntüleri internete sızdırılmış ve genç yaşta yaşadığı lüks hayatın kaynağı merak konusu olmuştu. İYİ Parti’li Erhan Usta, Samsun’da kasasından 10 Milyon çıkan AKP’liyi işaret ederek “Gündem olmak için hırsızlık yetmiyor demek ki” sözleriyle serzenişte bulundu.

Aralık 2020’de Samsun’da neler yaşanmıştı?


Aralık 2020’de AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaparken rüşvet iddiasıyla tutuklanan Bahattin K.‘nın ev ve iş yerinde yapılan aramalarda kasa içerisinde yaklaşık 10 milyon lira ele geçirildi.

Cumhuriyet savcılığı soruşturmada gizlilik kararı aldı.

İYİ Parti Samsun Milletvekilli Erhan Usta, bugün Yavuz Oğhan’ın radyo programına bağlanarak rüşvet davasıyla ilgili skandal bir açıklamada bulundu. Usta, savcılığın aylardır iddianame hazırlamadığını ve AKP Samsun İl Başkanlığının “soruşturma başlattık” diye açıklamada bulunduğunu aktardı.


Zabıta memurluğundan daire başkanlığına kadar hızlı yükseliş


Bahattin K., liseyi bitirdikten sonra girdiği KPSS sınavı sonucunda Terme ilçesine bağlı olan ve daha sonra mahalleye dönüştürülen Evci belediyesinde zabıta olarak göreve başladı.

40 yaşındaki Bahattin K, 2004-2009 yılarında merkez ilçelerden İlkadım’da Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Erdoğan Tok tarafından düz memur olarak yatay geçişle belediyede işe başladı.

Özel kalem müdürlüğünden mali hizmetler müdürlüğüne geçiş

İlkadım Belediyesinde düz bir memur olarak göreve başlayan Bahattin K. kaderi 2009 seçimlerinden sonra değişti.

2009 seçimlerini şimdi İYİ partiden Belediye Başkanı olan ancak 2009 yılında MHP’den aday olan Necattin Demirtaş kazandı. Demirtaş, üniversite mezunu olmayan Bahattin K’yı önce özel kalem müdürü yaptı. Ardında da Mali Hizmetler biriminde müdür olarak görevlendirdi.

2014 yılında yapılan seçimleri ise AKP’den Erdoğan Tok kazandı. Tok, Mali Hizmetler Daire başkanlığında müdür olarak görev yapan ve hakkında iddialar çıkan ama ispatlanamayan Bahattin K.’nın yetkilerini elinden alıp memur yaptı.

Belediye değiştirerek yeniden memur oldu


Düz memur olarak İlkadım ilçesinde fazla çalışmayan Bahattin K., iddialara göre 2014 yılında parti içerisinden birileri tarafından Terme İlçesinde AKP’den Belediye Başkanı olan Şenol Kul’a önerildi. Kul da Bahattin K’yı Terme Belediyesi’nde Mali İşler Müdürlüğü görevine getirdi.

Başkan Kul, son yapılan 2019 seçimlerinde AKP’den aday gösterilmedi. Ancak yerine aday gösterilen Ali Kılıç da Bahattin K. ile çalışmaya devam etti. Bahattin K., bu zaman içinde Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler bölümünü bitirip yüksek lisans yaptı.

Büyükşehir belediyesine daire başkanı oldu


2019 seçimlerinde göreve gelen AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyede yeni bir yapılanmaya giderek daire başkanlarını değiştirmeye başladı. Ve Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Bahattin K.’yı Büyükşehir Belediyesi’ne transfer ederek daire başkanı yaptı. Bu dönemde Terme Belediye eski Başkanı Şenol Kul’un mevcut başkanlar Kılıç ve Demir’i personel konusunda uyardığı da iddia edilirken, Bahattin K., önceki gün ‘rüşvet iddiasıyla çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Kasalardan 10 milyon çıktı


Belde belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan ve 20 yıllık memuriyet hayatında Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanlığı görevine kadar yükselen Bahattin K., ‘rüşvet iddiasıyla tutuklandı.

Mali Şube ekipleri tarafından ev ve belediyedeki odasında yapılan aramalarda ise kasa içinde yaklaşık 10 milyon lira para bulunduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcılığı ise araştırmanın selameti açısından dosya üstünde gizlilik kararı aldı.

Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, tutuklanan Bahattin K’nın yerine Mali Hizmetler Daire Başkanlığına vekaleten Mehmet Emrah Binici’yi atadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)