Son Dakika Haberler

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Sedat Peker’in Yeldana Kaharman iddialarına yanıt

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Sedat Peker’in Yeldana Kaharman iddialarına yanıt
Okunma : Yorum Yap

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Sedat Peker’in Yeldana Kaharman iddialarına yanıt: Gerçek dışı…

Sedat Peker’in Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgili sosyal medyada yaptığı açıklamaya Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yanıt geldi. Komutanlık, iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Jandarma Genel Komutanlığı, suç örgütü lideri Sedat Peker’in Yeldana Kaharman’la ilgili iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, suç örgütü lideri olan ve halen yurt dışında kaçak bulunan Peker’in sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolar ile bazı internet sitelerindeki haberlerde yer alan iddialara değinildi. Söz konusu video ve haberlerde, “Yeldana Kaharman isimli Kırgız ya da Kazak uyruklu bir kadının jandarmaya giderek Tolga Ağar’ı şikayet ettiği, daha sonra kadının helikopterle aldırıldığı, ertesi gün ise ölü bulunduğu” şeklindeki iddiaların hatırlatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yeldana Kaharman isimli kadının jandarmaya herhangi bir müracaatı kesinlikle söz konusu olmadığı gibi helikopterle aldırılması iddiası da tamamen gerçek dışıdır.”

NE OLMUŞTU?

Elazığ’da yerel televizyon kanalında sunuculuk yapan, Kazakistan uyruklu Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Yeldana Kaharman, 28 Mart 2019’da oturduğu evde ölü bulunmuştu. Vücudunda darp ya da kesik izi bulunmayan 21 yaşındaki Kaharman’ın intihar ettiği iddia edilmişti. Olayla ilgili haberlere erişim yasağı getirildi.

Sedat Peker, bugün sosyal medyadan bu konuyu tekrar gündeme getirerek Kaharman’ın ölümüyle ilgili iddiaları hatırlattı.

Peker, Yeldana Kaharman’ın jandarmaya giderek şikayetçi olduğu ve daha sonrasında da ölü bulunduğunu iddia ettiği açıklamasında pekçok başka iddiayı da dile getirerek gündeme bomba gibi düştü.

O iddialar şöyle:

“Şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronu Mehmet Ağar ve Pelikancılardır”

“Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü” başlığıyla ikinci videosunu yayınlayan Peker, Elazığ’da 2019 yılında AKP Milletvekili Tolga Ağar’ın evine gittikten bir gün sonra şüpheli bir şekilde ölü bulunan gazeteci Yeldana Kaharman’a ilişkin konuştu.

‘HERKES BİLİYOR KİMSE SESİNİ AÇMIYOR’

Peker, “Tolga Ağar’ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor” dedi.

“Bu operasyonun şifreleri var. Özellikle bayan polis getirmediler, beni küçültmek istediler. Beni tanıyamamış olmanız benim değil, bu organizasyonu yönlendiren Mehmet Ağar ve Pelikancıların ayıbıdır. Ben aklımı tatile yolladım, aslanın inine giriyorsan parçalanmayı göze alacaksın” şeklinde konuştu.

‘TOLGA AĞAR ATEŞ ETTİ, SARIGÜL’ÜN ŞOFÖRÜ CEZAEVİNE GİRDİ’

Peker, “Her şeyi anlatacağım, madem öyle hepimiz bilelim. Her şeyi anlatacağım, içime dert oldu” diyerek şunları anlattı:

“Nusret diye bir kardeşimiz var etçi. Konunun diğer kahramanı Mehmet Ağar Bey’in oğlu Tolga Ağar. Yanında kız arkadaşı, Emir Sarıgül’ün evine geliyorlar Beykoz Konakları’nda. Onun bir alt sokağında da Mehmet Ağar Bey’in evi var. Ağar’ın yanında da Sezgin Baran Korkmaz var. Sarıgül’ün evinde birlikte kokain içiyorlar. Tolga Ağar Nusret’e telefon ediyor, “Akıllı ol” diyor. Nusret de küfür etmeye başlıyor.

Ardından Tolga Ağar öfkelenerek ateş ediyor. Sesi duyan Mustafa Sarıgül ve Sezgin Baran Korkmaz yukarı geliyorlar. Sarıgül, “Gereğini yapın” diyor. O gün orada ayrıca İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevdet Hürol var. Sururi Saydam, Beykoz’dan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı. Sunay Balıklıkaya, C Bölge Müdürü, şu an emekli. Bu müdürlerimiz de orada. İl Emniyet Müdürü işlem yapacağız diyor. Mehmet Ağar ve Tolga Ağar engelliyor. Sonucunda Emir Sarıgül’ün şoförüne tek el ateş ettiriliyor ve arkadaş cezaevine gidiyor.”

“Tolga Ağar’ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor.”

UYUŞTURUCUNUN GELDİĞİ ADRES BELLİ: MEHMET AĞAR

Ağar hakkında ‘uyuşturucu temini’ iddiasını da dile getiren Peker, “Dünyada en çok uyuşturucu kullanan ikinci il İstanbul, üçüncü il Adana. İmanlı nesiller yetiştirecektik uyuşturucu bağımlısı nesiller yetiştirdik” dedi. Peker, şöyle konuştu:

“Lütfen internete gidin bakın Kolombiya Limanı’nında 4 ton 900 kilo kokain yakaladılar. Açıklama yaptılar, “Bunlar Türkiye’ye gidecekti” diye. İzmir Limanı’na bir kimya firmasına. Türkiye’de bu kokainleri teslim alacak yerle ilgili hiçbir operasyon yok. Hiç kimseye. Biz 4 ton bulgur getirsek bizi alır faturayı eksik yazdık diye gelir nezarete atarsınız. Uyuşturucunun geldiği adres belli. Sehemin başı Mehmet Ağar. Eski bir milletvekili daha… Eski yardımcısı bunun. İki üç tane de mafyatik tip.”

Peker konuşmasında kendisinin hiçbir zaman uyuşturucu satışı yapmadığını da savunarak, “Bir kere uyuşturucu sattıysam ve para kazandıysam ben dünyanın en şerefsiz insanıyım” dedi.

Peker, bir sonraki videosunun konusunun 1996 yılında suikasta kurban giden Kutlu Adalı olacağını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)