Son Dakika Haberler

Kadın futbolcudan Maradona protestosu: Bir tecavüzcü için saygı duruşunu reddediyorum

Kadın futbolcudan Maradona protestosu: Bir tecavüzcü için saygı duruşunu reddediyorum
Okunma : Yorum Yap

Kadın futbolcudan Maradona protestosu: Bir tecavüzcü için saygı duruşunu reddediyorum

Hafta sonu oynanan Viajes Interrias FF-Deportiva de Abegondo maçında İspanyol kadın futbolcu, hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu Diego Maradona için yapılan bir dakikalık saygı duruşu sırasında yere oturarak protesto etti.

Viajes Interrias FF için oynayan Paula Dapena maç öncesi sahadaki 21 futbolcu geçen hafta hayatını kaybeden futbol efsanesi Maradona için yapılan saygı duruşu sırasında arkasını dönerek yere oturdu.

İspanya’da yayımlanan günlük spor gazetesi AS’nin haberine göre arkadaşlar arasında ‘güçlü feminist idealleriyle’ bilinen 24 yaşındaki kadın futbolcu, A Coruna eyaletine bağlı Abegondo’daki statta Maradona için bir dakikalık saygı duruşunun yapılacağını öğrendi. Dapena, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün üzerinden daha 3 gün geçmemesine rağmen herhangi bir saygı duruşunun yapılmadığını vurgulayarak saygı duruşunda bulunmayı reddetti. Dapena, “Kurbanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmadı. Açıkçası, ben de kurbanlar için değil de bir istismarcı için bir dakikalık saygı duruşunda bulunma niyetinde değilim.” dedi.

Marca’nın haberine göre Dapena saygı duruşunu protesto etmesinin nedenlerini şöyle açıkladı:

“Birkaç gün önce Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde böyle bir şey yapılmadı. Eğer kurbanlar için saygı duruşunda durulmadıysa bir istismarcı için durmaya niyetim yok. Bir tecavüzcü, pedofil ve istismarcı için saygı duruşunda bulunmayı reddettim. Futbolcu olmak için önce insan olmanız, Maradona’nın sahip olduğunu bildiğimiz muhteşem yeteneklerin ötesinde değerleriniz olması gerekiyor.”

Maradona Kimdir?

Arjantin ve dünya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden Diego Armando Maradona, evinde geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Kısa süre önce beyin ameliyatı geçiren Maradona’nın Tigre’deki evinde kalp krizi geçirdiği bildirildi.

Birçok farklı suçlarla itham edilen Maradona, iki tecavüz davasıyla karşı karşıya da kalmıştı.

Fotoğraf: Tania Esperon
Diken- Sputnik

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)