Son Dakika Haberler

Kadir Mısıroğlu’nun ailesinden “O şerefsiz Saray’da ağırlandı” diyen Akşener hakkında suç duyurusu

Kadir Mısıroğlu’nun ailesinden “O şerefsiz Saray’da ağırlandı” diyen Akşener hakkında suç duyurusu
Okunma : Yorum Yap

Kadir Mısıroğlu’nun ailesinden “O şerefsiz Saray’da ağırlandı” diyen Akşener hakkında suç duyurusu

Kadir Mısıroğlu’nun çocukları, “Sarayda ağırlandı o şerefsiz, sarayda ağırlandı o ahlaksız. Gereğini yapamadım özür dilerim” sözleri nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti lideri Akşener, Mersin’de yaptığı bir konuşmada “İzmit’in Gündoğdu Köyü’nden çıkmış bir ailenin kızıyım. Atatürk’ün anasının adını taşıyan Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Derneği’nin uzun yıllar başkanlığını yaptım, yöneticiliğini yaptım. Atatürk’ün o mübarek anasının genelevde çalıştığını söyleyen bir şerefsize gereğini yapamadım. Özür diliyorum. Sarayda ağırlandı o şerefsiz, sarayda ağırlandı o ahlaksız. Gereğini yapamadım özür dilerim, özür” demişti. “Keşke Yunan kazansaydı” diyen Atatürk düşmanı “Fesli” lakaplı Kadir Mısıroğlu’nun ailesi, Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

2019’da 86 yaşında iken hayatını kaybeden Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun ailesi, Meral Akşener için yargıya başvurdu.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; Mısıroğlu’nun ailesi adına açıklama yapan Avukat Faruk Keleştimur, Akşener’in Mersin’de yaptığı konuşmada isim vermeden kullandığı ifadelerle Türk Ceza Kanunu’nun 130, maddesinin 1. fırkası kapsamında ‘Kişinin hatırasına hakaret’ suçunu işlediğini iddia etti. “Mısıroğlu’nun Zübeyde hanıma dair hiçbir şekilde bahse konu ithamlarda bulunmadığı bilakis bu husustaki itham ve iftiraya ilişkin reddiye mahiyetinde beyanlarda bulunduğu açıktır” diyen Avukat Keleştimur, Akşener’in Mısıroğlu’nu bu ithamın sahibi gibi gösterip hakaret ettiğini savundu. Keleştimur İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Kadir Mısıroğlu’nun çocuğu adına suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)