Son Dakika Haberler

‘Kalmadığı için’ eldivensiz çalışan doktor hayatını kaybetti

‘Kalmadığı için’ eldivensiz çalışan doktor hayatını kaybetti
Okunma : Yorum Yap

‘Kalmadığı için’ eldivensiz çalışan doktor hayatını kaybetti  …


İtalya’da, yeni tipi koronavirüse (Covid-19) karşı stokta eldiven kalmadığı için takamayan bir doktor hayatını kaybetti. Doktor daha önce yaptığı açıklamada, ülkesindeki hastanelerin salgına karşı hazırlıksız yakalandığını ve diğer doktorlar gibi eldivensiz çalışmak zoruna kaldığını söylemişti.

İtalya’da 57 yaşındaki doktor Marcello Natali tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Covid-19’a bağlı zatürreden ölen İtalyan doktor, 28 Şubat’ta Euronews’e konuşmuş; kendisinin de yaşadığı Codogno kasabasındaki hastanede, 35 doktor içinde 14’ünün karantinada olduğunu söyleyerek İtalyan doktorların yaşadığı zorlu koşulları dile getirmişti.

DOKTORLAR TEHDİT ALTINDA


Ulusal Pratisyenler Federasyonu Genel Sekreteri Paola Pedrini, salgının İtalyan doktorları da ciddi bir şekilde tehdit ettiğini belirterek, sadece Bergamo bölgesinde 600 doktordan 110’nun hasta olduğunu söyledi. Paola Pedrini, “Durum şubat ayından bu yana hiç iyiye gitmiyor. Maske ve eldivenler geldi ama yeterli değil” diyerek içinde bulundukları durumu özetledi.

İtalya’da yeni tip koronavirüsten (Covid-19) ölenlerin sayısı 3 bini geçti. Ülkede mevcut koronavirüs vaka sayısının ise 30 civarında olduğu biliniyor. (Euronews)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)