Son Dakika Haberler

Kapanan Olay TV’nin sahibi Çağlar: Yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti

Kapanan Olay TV’nin sahibi Çağlar: Yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti
Okunma : Yorum Yap

Kapanan Olay TV’nin sahibi Çağlar: Yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti, yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim…

26 gün önce yayın hayatına başlayan Olay TV, iktidarın baskıları sonucunda kapandı. Kanalın sahibi Cavit Çağlar, “Yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti, yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim.” dedi.

26 gün önce yayın hayatına başlayan Olay TV, bugün Nevşin Mengü’nün sunduğu Anahaber bülteniyle birlikte ekranını kararttı. Olay TV’nin kapanmasının ardından açıklamalarda bulunan kanal sahibi eski bakanlardan iş insanı Cavit Çağlar, “Kanalın lisansı elimde uygun bir zamanda yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim” açıklamasında bulundu.

Çağlar’ın açıklamaları şöyle:

“Merkez sağda siyaset yapmış bir kişiyim. Olay TV yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti”

“Ben merkez sağda siyaset yapmış bu ülkeye hizmet etmiş bir kişiyim. Olay TV yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti. Tarafsız yayın yaparken HDP yayınlarına ağırlık verilmesi üzerine bu konuyu beraber iş birliği yaptığım ortağıma ilettim. Bunun üzerine “yeni bazı arkadaşları kanala ilave edip denge kuralım” dediğimde ortağım bunu kabul etmedi. Ben de bu şartlarda devam edemeyeceğim, kanaldan ayrılmak durumunda kalacağımı söyledim. Bu iş bana ders oldu.

Kanalın lisansı elimde uygun bir zamanda yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim. NTV’yi kuran benim.

Bursa’da Olay Gazetesi’ni kuran ve 35 yıldır kesintisiz yayın yapan benim. Ben de Olay TV’nin kapanmış olmasından dolayı çok üzgünüm. Yollarımızı ayırdığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)