Son Dakika Haberler

Karantinada torpil! Polis seyretti: Otobüsün önünü kesti, yolcusunu aldı

Okunma : Yorum Yap

Karantinada torpil! Polis seyretti: Otobüsün önünü kesti, yolcusunu aldı …

Koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa’dan Türkiye’ye dönen yurttaşlar 14 gün boyunca gözetim altında tutularak Koronavirüs takibi yapılmak üzere karantina yurtlarına götürüldü.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 14 gün kuralına uymayanların toplum sağlığını tehlikeye attığını ve bu suçun yaptırımının olduğunu açıkladı. Ancak bu açıklamaya rağmen bugün karantinaya götürülen yolculardan biri otobüsten polislerin gözü önünde indirildi.

Karantinaya alınacak yolcuları taşıyan otobüs, “34 CCP 136” plakalı bir araç tarafından yolu kesilerek durduruldu. Adının ‘Güzide Sofi’ olduğu iddia edilen kadın, çok sayıda polisin gözü önünde otobüsten valiziyle indirilerek “34 CCP 136” plakalı araca alındı. Bu sırada otobüsteki diğer şahıslar bu yaşananlara itiraz etti ve durumu videoya kaydetti.

Videoda genç kadının valiziyle otobüsten indiği ve bu sırada diğer yolcuların olaya tepki gösterdiği görülürken polislerin duruma müdahale etmediği dikkat çekiyor.

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi’nin kızı

Yolcu’nun daha sonra KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi’nin kızı olduğu ortaya çıktı. Otobüste bulunan diğer yolcuların tepki göstermesine rağmen indirilen Sofi, polis ekipleri tarafından başka bir araca alındı. Olaya ait görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine çok sayıda Twitter kullanıcısı tepki gösterdi.

SOYLU’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medyada yayınlanan görüntülere ilişkin açıklama yaptı. Soylu, “Fransa’dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs’a göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

“KIZIM TRANSİT OLARAK ÜLKESİNE GELİYORDU”

Demirören Haber Ajansı (DHA) Kıbrıs Temsilcisi Sefa Karahasan, olayın büyümesinin ardından Mustafa Sofi ile konuştuğunu Twitter hesabından yazarak, Sofi’nin “Kızım transit olarak ülkesine geliyordu. Otobüsten alınarak transit olarak Kıbrıs’a gönderildi. Anavatan Türkiye’ye yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kızım ülkesinde karantina altına alınacak” dediğini aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)