Son Dakika Haberler

“Kavakçı kardeşlerin tezi birebir aynı çıktı”

“Kavakçı kardeşlerin tezi birebir aynı çıktı”
Okunma : Yorum Yap

“Kavakçı kardeşlerin tezi birebir aynı çıktı”

Kavakçı kardeşler, ‘İBB’den aldıkları 2.1 milyon lira burs ile birebir aynı tezi yazmışlar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İBB’den 2.1 milyon lira burs alan Ravza Kavakçı’nın yazdığı tezinin, ablası Merve Kavakçı’nın yazdığı tezle birebir aynı olduğunu iddia etti.

CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden AKP döneminde milyonluk burs alarak yurt dışına eğitime gönderilen AKP’li Ravza Kavakçı Kan’ın doktora tezinde, ablası Merve Kavakçı’nın daha önce yazdığı tezden, bilim dünyasında “çalıntı-aşırma” olarak bilinen ‘intihal’ yaptığını öne sürdü.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre AKP’li eski Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ve AKP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan‘ın İBB bütçesinden 5,8 milyon lira alarak yurt dışına gönderilmesi olayını takip eden Ağbaba şunları söyledi:

NEDEN DUA ETTİĞİ ANLAŞILDI

“Ravza Kavakçı’nın Siyaset Bilimi doktorası yaptığı üniversitede, Merve Kavakçı da tez yazmış. İki kardeşin danışman hocaları aynı, konu aynı, tezin içeriği de aynı. Burs için usulsüzlüğü kanıtladık. İntihalle birlikte bu durum hırsızlıktır. 300 sayfalık tezinde bin 200 küsur dipnot kullanılmış. Büyük bir çoğunluğu ablasının tezinden alıntı. Ravza Kavakçı’nın tezinin girişinde ablasına neden dualar yazdığını şimdi daha iyi anlıyoruz. Tezini kendisi değil, sanki ablası yazmış.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink