Son Dakika Haberler

Cenaze için tehdit savurmuştu! Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı, Bahçeli tarafından görevden alındı 

Cenaze için tehdit savurmuştu! Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı, Bahçeli tarafından görevden alındı 
Okunma : Yorum Yap

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesini Kayseri’ye getirenleri tehdit eden Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı, Bahçeli tarafından görevden alındı 

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesini Kayseri’ye getirenlere yönelik “Başlarını vücutlarında bırakmayız” tehdidinde bulunan Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan, Bahçeli tarafından görevden alınırken Kayseri Ülkü Ocağı da kapatıldı.

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emri ile” görevine son verildiğini duyurdu.

Serdar Turan, sosyal medyada yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli büyüğümüz genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin emirleriyle Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı görevim sona ermiştir. Bundan sonra da bir ülkücü olarak liderimizin emrinde olmaya devam edeceğim. Kamuoyuna duyurulur.”

Birgün’ün aktardığına göre; Bahçeli’nin MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’u arayarak kararını bildirdiği, bunun üzerine Ersoy’un MHP İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte Ülkü Ocakları binasına giderek Turan’a Bahçeli’nin kararını tebliğ ettikleri ve Ülkü Ocakları binasının anahtarlarını teslim aldıkları öğrenildi. Öte yandan Kayseri Ülkü Ocakları’nın da bir süre kapalı kalacağı öğrenildi.

TWITTER’DAN TEHDİT ETMİŞTİ

Serdar Turan, ölüm orucunu sonlandırmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye getirilmesine ‘izin vermeyeceklerini’ söyleyerek “Eğer böyle bir eyleme teşebbüs ederlerse, bundan sonra başları vücutlarında olmayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Cenaze Kayseri’ye girdiği sırada ise bir grup faşist ‘Cenazeyi gerekirse çıkarıp yakacaklarını’ söylemişti.

Turan, tepkilerin ardından Twitter hesabını ‘korumalı’ hale getirerek ziyarete kapatmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)