Son Dakika Haberler

Kereste Nedir?

Kereste Nedir?
Okunma : Yorum Yap

Kereste Nedir?

İnşaat sektöründe yer alan marangozluk iş alanın da sıklıkla kullanıma sahip olan kereste malzemeler, özenle kesilip biçilen ağaçların geliştirilmiş makineler de işlenmeye hazır bir vaziyette bekletildikleri durumlarıdır. Üretim yerleri ormanlar olan keresteler, işlenebilir özellikleri sayesinde birçok alan da farklı farklı kullanımlara sahip olabilirler.

Kereste ürünlerini genellikle ev yapımlarında kapı, döşeme, iskele, pencere ve kasa gibi kısımlar da rastlamak mümkündür. İnsan hayatının yaşamını sürmesi için yapılan yapıtlar da ihtiyaç duyulan keresteler, kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılırlar.

Kereste Çeşitleri

Kereste ürünleri kendi aralarında kalite, kullanım alanları ve mekânın bulunduğu yerin mevsimsel şartlarına göre çeşitlilik gösterirler. Ilıman bir iklime sahip olan bir yerde kereste kullanımı yapıldığında sert kereste kullanılırken yaz ve kış mevsimin sert geçtiği yerler de yumuşak kereste türü tercih edilir. Sert keresteler ceviz, huş, karaağaç, meşe, akçaağaç ve dişbudak türü sert yapılı ağaçlardan imal edilirken, yumuşak keresteler kozalaklı ağaçlardan elde edilirler. Kereste için detaylı bilgiye https://salkimorman.com.tr/kereste.htm adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)