Son Dakika Haberler

KESK, İstanbul ve Ankara’da pahalılığa tepki gösterdi

KESK, İstanbul ve Ankara’da pahalılığa tepki gösterdi
Okunma : Yorum Yap

KESK, İstanbul ve Ankara’da ekonomik krize tepki gösterdi

KESK, hayat pahalılığına karşı bugün İstanbul ve Ankara’da miting düzenledi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), ‘Geçinemiyoruz. İşsizliğe, yoksulluğa son! Emekten, halktan yana bütçe’ sloganıyla bugün İstanbul Kartal ve Ankara Tandoğan’da miting düzenledi.

Eyleme, Birlik Sendikası, Türkiye Komünist Partisi, EMEP, SOL Parti, Kaldıraç ve Halkevleri’nin de aralarında olduğu çok sayıda siyasi parti ve kitle örgütü katıldı.

Ankara’da mitingde siyasi parti ve kitle örgütleri Tandoğan’da toplandı. Miting, müzisyen Mustafa Özarslan’ın türküleriyle başladı. Ardından KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik kürsüye çıkarak konuşma yaptı.

Bozgeyik, konuşmasında, hayat pahalılığına karşı hükümeti istifaya çağırarak şöyle konuştu:

“Sadece ekonomik krizle boğuşmuyoruz. Aynı zamanda tek adam rejiminin yönetememe krizi ile karşı karşıyayız. Ekolojik krizle, kadınlara yönelik şiddetin ortaya çıkarmış olduğu krizle karşı karşıyayız. Bu kapitalist sistemin yaratmış olduğu neoliberal politikalar, özelleştirme politikaları, güvencesizleştirme politikaları, yani bu kapitalist barbarların artık sonuna gelmiş bulunmaktayız. İşte bizden bu yoksulluğa, bu işsizliğe karşı yeni bir toplumsal yaşamı inşa etmek için buradayız ve sizlerle bu kışta bu kıyamette sesimizi birleştiriyoruz. Biz biliyoruz ki her karanlığın bir şafağı, her kışın bir de baharı vardır. İşte o baharı getirenler burada, Tandoğan’dan, İstanbul’dan emekçileri coşkuyla, sevgiyle selamlıyorum.”

Mitingde “Hükümet istifa”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Saraya değil halka bütçe” sloganları atıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)