Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu: Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır

Kılıçdaroğlu: Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır
Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu: Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır!

Kılıçdaroğlu: FETÖ’nün siyasi ayağını Bilal’e anlatır gibi anlatacağım…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ açıklamasında ‘Devleti FETÖ terör örgütüne teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır’ dedi.

Cemaat yapılanmasının devletin tüm kademelerine AKP’nin yardımı olmadan sızmasının mümkün olmayacağının altını çizen Kılıçdaroğlu, ertelediği ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ açıklamasını bugünkü grup toplantısına taşıdı.

Bugünkü konuşmasında AKP’ye, ‘İlçe başkanlarını, bazı belediye başkanlarını ihraç ederek FETÖ’nün siyasi ayağını temizleyemezsiniz’ mesajı veren Kılıçdaroğlu, CHP’nin dünkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında alınan kararın ardından ‘FETÖ’nün siyasi ayağının tanımını yapmak ve bazı isimleri açıklamak için kürsüye çıktı.

İlk gündem maddesi İdlib’deki çatışmalara ayıran Kılıçdaroğlu, ardından Elazığ depremi ve Kızılay üzerinden Başkentgaz-Kızılay-Ensar-TÜRKEN arasındaki bağış skandalına değindi.

Kılıçdaroğlu, “Devletin en önemli birimlerine, kılcal damarlarına FETÖ’nün adamlarını yerleştirenlere FETÖ’nün siyasi ayağı denir. İktidardaki parti devletin kılcal damarlarına yerleştirirken devlete ihanet etmeyeceklerini düşünüyordum diyebilir mi. Sağlıklı işleyen bir devlette terör örgütlerini devletin güvenlik organları izlerler.” dedi.

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINA DAİR 20 SORU 2O CEVAP

“Bir terör örgütü devletin kılcal damarlarına nasıl sızar FETÖ terör örgütünü devletin tüm kılcal damarlarına kim nasıl yerleştirdi? Devletin en önemli, en mahrem birimlerine terör örgütü elemanlarını yerleştirenler FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Devletin en önemli, en mahrem birimlerine terör örgütü elemanlarını yerleştirenler FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Tek yetkili olan iktidardaki parti. İktidar partisi FETÖ’nün elemanlarını devletin kılcal damarlarına yerleştirirken ‘Ben bunların terör örgütü üyesi olduğunu bilmiyordum’ diyebilir mi? ‘Cumhurbaşkanlığı’na bağlı bir birimin raporu, ‘FETÖ devletin bütün kılcal damarlarına sızıyor’ diyor. Bu yetkiyi ancak belirli kişiler ve kurumlar kullanabilir. Esnaf, devlete FETÖ’nün müsteşarını tayin edebilir mi?

‘2011 MGK’SINDA FETÖ İLE MÜCADELE KARARI ALDI O TARİHTE BAŞBAKAN ERDOĞAN’DIR’

İktidardaki parti FETÖ’cüleri devletin kılcal damarlarına yerleştirirken ben bunların terör örgütü olduğunu bilmiyordum diyebilir mi? Devleti yöneten hiçbir yönetici söyleyemez.

Devleti baki kılan devletteki istihbarat bilgisidir. FETÖ’nün faaliyetleri devlet tarafından izleniyor muydu? Devlette liyakat varsa izlenmesi lazım. Evet izleniyordu. 3 Nisan tarihli MİT raporu, Fethullah Gülen hareketinin CIA ile olan ilgisine dikkat çekmiş. Devletin diğer birimleri FETÖ ile ilgili istihbarat toplamıyor muydu? Hayır topluyordu.

Milli Güvenlik Kurulu FETÖ ile mücadele edilmeli, önlem alınmalı diye bir karar aldı mı? FETÖ’nün bir terör örgütü olduğuna dair bir tespit yapıldı mı? Evet yapıldı. 24 Ağustos 2011 tarihinde. O kararın başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. 1999’da dönemin MİT Müsteşarı “Devletin pek çok kademesinde Gülen hareketi yer almıştır” diyordu; FETÖ’yle ilgili sadece MİT mi istihbarat topluyordu, hayır. MGK’nın 25 Ağustos 2004 tarihindeki kararında ‘Gülen konusu gündeme gelmiş, faaliyetlerine karşı bir eylem planı hazırlanması uygun görülmüş ve bu konudaki tavsiye kararının hükûmete bildirilmesine karar verilmiştir’ deniliyor.

MGK’da alınan Gülen kararı Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılmadı. Kimseye haber verilmedi. Tüm riski hükümet adına Erdoğan üstlendi. Peki, FETÖ’nün siyasi ayağı kim? FETÖ’nün taleplerini yasalaştırdılar. Bakanları vekilleri Pensilvanya’ya gönderip taleplerini yasa yaptılar, KHK’lar çıkardılar. Yargıya 160 militan adadınız dedim diye beni hedef aldılar, şimdi hepsi hapiste Yargı tümüyle FETÖ’nün eline geçti, bu kanunun altında hangi başbakanın imzası vardı?”

‘DEVLETİ FETÖ’YE TESLİM EDEN KİŞİNİN ADI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR’

15 Temmuz’da şehit olanlar adına soruyorum, 15 Temmuz’da gazi olanlar adına soruyorum, Vicdanı olanlar adına soruyorum, Bu memleketi sevenler adına soruyorum, FETÖ’nün siyasi ayağı kim? Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

‘FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI AYNI ZAMANDA BOP’UN EŞBAŞKANI OLAN KİŞİDİR’

FETÖ’nün isteği ile KHK yetkisi alındı. Danıştay ve Yargıtay Başkanlığı için 8 yıllık görev yapma zorunluluğunu dört yıla indirdiler. Çünkü aşağıda kendi adamları bekliyordu. Kitle ataması ile yargı FETÖ’nün eline geçti. Bu kanunu kim getirdi? FETÖ’cüleri toplu olarak yerleştirme sadece Yargıtay ve Danıştay’da mı oldu? Hayır, orduda da oldu. Üstelik 17-25 Aralık’tan sonra oldu. Generalliğe yükselmek için bekleme sürelerini düşürdüler.

Dönemin MİT Müsteşarının kitabından sizlere okuyorum, ‘MGK kararı bildirildikten sonra Erdoğan ile bu konuyu konuştuk. Bu metin Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılmadı ve hiçbir işlem yapıldı. Konudan MGK katılan bakanlar dışında kimsenin haberi olmadı. Bütün toplumsal ve siyasal riski hükümet adına başbakan üstlendi.’

FETÖ’nün siyasi ayağı kim şimdi? Bu memlekti sevenler adına soruyorum. FETÖ’nün siyasi ayağı kim? Ben bilmiyorum neler söyleyeceğini. Millete yalan söylüyor. 2004 yılında söylediler, sen imza attın buraya. İmzaladığı MGK kararını inkar ediyor. FETÖ’nün yürütme organın yetkilerini aşan faaliyetleri nasıl yaptı? O zaman diyor ki FETÖ’nün taleplerini getimek için yasa çıkarmalıyım. TBMM, FETÖ unsurları için yasa çıkardı. Yargıya 160, Danıştaya 51 FETÖ militanı atandılar. Ben bu kürsüden eleştrdiğimde bana tepki gösterdiler. Şu an şimdi hapiste. Kim haklı? CHP haklı.

Hakimlik sınavını 35’ten 45’e çıkardılar. Yargıtay olma süresini 8 yıldan 4 yıla düşürdüler. Sırf kendi adamlarını yerleştirmek için. Bir insanın en temel özelliği ülkesine koşulsuz bağlanmasıdır. Kusura bakmayın sizin milletçiliğiniz başka bir partinin yandaşlığına bağlıdır. Bakaın bu knouda hiçbir yorum yapmayacağım. Konuyla ilgli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı bir bölüm okuyacağım. Emniyet terfi sırası gelmeyen şurasını daha kısa sürede atamıştır.

Sayın İlker Başbuğu FETÖ’nün siyasi ayağını açıkladı mı? Başbuğ diyor ki, var böyle bir ayak ama açıklarsak neler olur? Ordu özellikle Kayseri’de FETÖ unsu kişileri saptamış, Ancak gece 12’de hemen düzenleme yaptıları. Diyor ki, orduda ters düşen şahıslar özel mahkemelerde yargılanabilir diye bir madde eklediler. FETÖ’cüleri devletle birleştiren siyasi irade yeterli miydi? Maalesef devletin en kritik noktalarına atanmak için tek bir şart vardı. FETÖ’cü olmak. Devletin kozmik odasını FETÖ unsurlarına kim açtı? Bir kişinin talimatı ile açıldı; Recep Tayyip Erdoğan. Devletin namusunu terör unsurlarına açan FETÖ’nün siyasi ayağıdır.

‘ÖRGÜT 2010’DAN İTİBAREN KENDİNİ TÜRKİYE’NİN TEK HALKİMİ OLARAK GÖRMEYE BAŞLAMIŞTIR’

Örgüt 2010’dan itibaren kendini Türkiye Cumhuriyet’nin tek hakimi olarak görmeye başlamıştır. Bunu sağlayan Erdoğan’dır. 2010’da anayasa değişikliği için ölüler bile kalkıp oy vermeli diyordu Gülen, biz karşı çıktık, onlar destek verdi.”

“Hizmet süresini 28 yıla indirecek kanuni düzenlemeyi siyasi otoroiteye yaptırmayı başarmışlarmışlar. Kimdir bu siyasi otorite, FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Parlamento’dan zorla geçiriyor. Ben milletvekili kardeşlerim için bir şey demiyorum. Ama FETÖ’nün devletteki siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başka da bir şey demiyorum. ”

“FETÖ ne zaman kendini devletin tek fiili hakimi olarak görmeye başladı? Örgüt 17 sonra devlette örgütlenmesini toplamış ve operasyon hünerlerini ortaya koymuştur. Anayasa deşikliği örgütü devletin içinde çok ileri bir noktaya taşımıştır. 2010’dan itibaren FETÖ kendini devletin tek hakimi olarka görmeye başladı. O anayasa değişikliğine biz karşı çıktık. Şimdi Türkiye bu hale geldi.”

‘ZİNDAŞTİ BURHAN KUZU’NUN HAKİMLERE YAPTIĞI BASKIYLA SERBEST BIRAKILDI’

Cumhuriyet gazetesi önemli bir gazetecilik görevi yaptı. Zindaşti uyuşturucu ticareti yapıyor, adam öldürüyor, FETÖ üyeliği var. Tutuklanıyor, 6 ay içeride kalıyor. Sonra siyasi baskılarla hakimler serbest bırakıyorlar. Kim Burhan Kuzu. Senin kuzuluğunu sevsinler. Nerede görevli? Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi. Ben ‘FETÖ ile mücadale ediyorum’ diyor sözde. Sen fakir fukara ile mücadele ediyorsun.

‘BYLOCKCU LİSTESİNİ AÇIKLA’

FETÖ’yle gerçekten mücadele ediliyor mu? FETÖ unsurları devletten temizlendi mi? Herkes biliyor ki parası olan dışarda. 215 bin 92 Bylockçu listesi var. Bu listeyi neden açıklamıyorsunuz. Bylockçu listesini açıklamıyorsan FETÖ’ye destek veriyorsun demektir.”

15 Temmuz Darbe Gecesinde başarılı olsalarda devletin başında kim olacaktı? Bu liste var onlarda. Bunu biye açıklamıyorlar. En kritik iki kişi var.Tüm olayları bilen bir kişi. Erdoğan bile göndermedi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)