Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu: Hazineden 6 milyar TL’nin nasıl iç edildi?

Kılıçdaroğlu: Hazineden 6 milyar TL’nin nasıl iç edildi?
Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu: Hazineden 6 milyar TL’nin nasıl iç edildi?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya üzerinde video paylaştı. Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Sevgili Halkım, ‘Şahıs ve ailesine’ direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL’nin nasıl iç edildiğini… Hadi buyurun!” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu akşam saatlerinde attığı bir twitle saat: 22:00’de önemli açıklamalar yapacağını duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu saatler 22:00’ı gösterdiğinde bir video yayınlayarak halka seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları;

“Bundan bir süre önce devlete ve devleti oluşturan bürokratlarımıza seslendim. Çünkü devlet ve parti ayrı şeylerdir. Partiler gelip gider devlet ise bakidir. Ama Saray’daki önce AK Parti’yi zapturapt altına aldı sonra tüm kurucularını partiden attı. Sonra partisini ailesine peşkeş çekti. Ben de bürokratlara seslendim. Seslendim, çünkü nabız atıyor mu duymam gerekiyordu. Bürokrasinin yani devletin hala nabzı var mı, duymak istedim!

Var sevgili halkım var.

Bu devletin bürokrasisinin hala nabzı atıyor. Vatan sever bürokratlar hala oradalar. Vatan severler bu Saraylı ve ailesinin kanun dışılığına suç mahiyetindeki isteklerine direniyorlar. Uzun zamandır işte bu yüzden konuşamadık. Belge yağıyor. Yolsuzluklar, israflar… Peşkeşler…

Bugün sizi bu belgelerden yalnızca bir tanesine şahit olmanız için davet ettim. Yüzlercesi var. Bazıları bizzat ‘Saraydaki şahıs’ tarafından imzalanmış. Bu şerde şöyle bir hayır var. Beytülmal’e el uzatan bu belgelerin arkasında kim var hepimiz görüyoruz. Peki bir belgeyi anlatayım:

3 Nisan 2018 tarihli açık ihaleye dair bir belge. 2018 yılında 3,2 milyar TL’ye yapılan ihale iptal edildi ve 2020 yılında aynı ihale 9.4 milyar TL’ye beşli çeteden birine verildi. Tek imza ile 6 milyar TL beşli çeteye peşkeş çekildi. Saray’daki şahıs neye imza atıyor anladınız mı? Aradaki 6 milyarlık fark için, tek bir imzayla 6 milyar lira, beşli çeteye peşkeş çekiliyor. Hazinenin kasasını soyanlar doymamış daha da çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink