Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu: İktidar, ikinci bir parti kurup HDP’yi parçalayabilir miyiz arayışı içinde

Kılıçdaroğlu: İktidar, ikinci bir parti kurup HDP’yi parçalayabilir miyiz arayışı içinde
Okunma : Yorum Yap

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “İktidar HDP’yi yanına çekemeyince ikinci bir parti kurup HDP’yi parçalayabilir miyiz arayışı içinde” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, T24’te Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtladı. Organize suç örgütü liderliği suçlamasından hüküm giyen Alaattin Çakıcı’nın tehditleri ile ilgili “Kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonlarının dinlendiğini” söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ailemin ellerine silah alıp beni koruyacak halleri yok. Sanıyorlar ki bir kişiyi ortadan kaldırdığınız zaman sorunlar çözülür. Tam tersine Türkiye kaos süreci içine girebilir” dedi.

Kılıçdaroğlu, son günlerde konuşulan ‘yeni bir Kürt partisi kurmak istiyorlar’ iddiasıyla ilgili soruya da şu yanıtı verdi:

“İktidar HDP’yi kendi yanına çekemeyince ikinci parti kurup HDP’yi parçalama arayışında.

‘Bunu İmralı üzerinden yapabilir miyiz, ikna edebilir miyiz’ yönünde bilgiler geldi. Sonuç almak mümkün mü bilmiyoruz. Selahattin Bey’in içeride tutulma gerekçelerinden birinin de bu olduğu ifade ediliyor. Selahattin Bey cumhurbaşkanı adayı olabiliyor ama dışarı çıkamıyor, siz de buna demokrasi diyorsunuz. Aklın alamayacağı bir şey. Cumhurbaşkanı adayı olabiliyorsunuz üstelik kararı veren de hakimler. Ama ‘İçeride kalacaksın’ diyorlar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)