Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’nun masasına photoshopla domuz kondurdular

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’nun masasına photoshopla domuz kondurdular
Okunma : Yorum Yap

Trollerin karalama kampanyası devam ediyor: Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’nun masasına photoshopla domuz kondurdular

Sosyal medyanın gündemine yerleşen “domuzlu” fotoğrafla ilgili gerçek ortaya çıktı. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanı seçildiği kampanyayı yürüten Necati Özkan, fotoğrafın orijinal halini paylaştı.

Sosyal medyada AKP lehine dezenfermasyon üretmekle görevli, ‘trol’ diye tabir edilen ekipler bu kez ana muhalefete ‘domuz’ ile saldırdı. Troller, yepyeni bir kurguya imza atarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef aldı. Olayın aslını, İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanı seçildiği kampanyayı yürüten Necati Özkan açıkladı.

Seçim kampanyası döneminde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu CHP heyetinin katıldığı iftar yemeğinde çekilen bir fotoğrafın nasıl manipüle edildiğini anlatan Necati Özkan, fotoğrafın sosyal medyada masaya photoshop yöntemiyle domuz eklenerek paylaşıldığını söyledi.

Özkan, “Ramazan ayına denk gelen yerel seçim kampanyası döneminde, muhafazakar aydınların bizleri davet ettiği iftar yemeğinde çekilmiş olan orijinal fotoğraf ile Photoshopla masaya yerleştirilen domuzlu versiyon. Allah akıl versin” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)