Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu, MYK için isimleri belirledi

Kılıçdaroğlu, MYK için isimleri belirledi
Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu, MYK için isimleri belirledi


CHP’de bayram sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacak olan genel başkan yardımcılarının yer aldığı MYK belli oldu.

37. Olağan Kurultay’ın ardından yeterli oyu alamadıkları için parti yönetimine veda eden Genel Başkan Yardımcıları Aykut Erdoğdu, Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz ve Yıldırım Kaya’dan boşalacak koltuklara getirecek isimler belirlendi.

SELİN SAYEK BÖKE DIŞ İLİŞKİLERDEN SORUMLU OLACAK


Kılıçdaroğlu’nun, Ünal Çeviköz’den boşalacak Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına İzmir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi Selin Sayek Böke’yi getirebileceği belirtildi.

İzmir’in MYK’da temsil edilmesi gerektiğini isteyen Kılıçdaroğlu’nun, Böke’nin ekonomideki kötü tabloyu da uluslararası camiada anlatabileceğini düşündüğü ifade edildi.

ÖZKAN’DAN BOŞALAN KOLTUĞA ERDOĞAN TOPRAK


Tuncay Özkan’dan boşalan Basından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine ise Erdoğan Toprak getirilecek.

AR-GE SORUMLUSU DEĞİŞİYOR


Kongrede tekrar Parti Meclisi’ne seçilen AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel’in yerine de Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın geleceği belirtildi.

ALİ MAHİR BAŞARIR İNSAN HAKLARINDAN SORUMLU

Kılıçdaroğlu’nun İnsan Hakları’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Gökçe Gökçen’in yerine Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarı’ın getireceği öne sürüldü.

KADIN POLİTİKALARI YAŞAR SEYMAN’A EMANET

Diğer yandan CHP’nin ilk kadın Genel Başkan Yardımcısı olan ve sendika kökenli Yaşar Seyman’a Kadın Politikaları veya sendikaların teslim edileceği belirtiliyor.

GÖKHAN GÜNAYDIN SÜRPRİZİ

Kurultayda Kılıçdaroğlu’nun listesini delerek Parti Meclisi’ne giren eski milletvekili Gökhan Günaydın’ın da MYK’ya alınabileceği konuşuluyor. Diğer yandan CHP’de en yüksek oyu alarak PM’ye giren Faik Öztrak’ın ve örgütten güvenoyu alan Oğuz Kaan Salıcı’nın yerini korumasına kesin gözüyle bakılıyor.

GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ İLE DEVAM


Gamze Akkuş İlgezdi’nin de devam edeceğine kesin gözüyle bakılırken, Orhan Sarıbal, Bülent Kuşoğlu ve  Onursal Adıgüzel’in de yine mecvut genel başkan yardımcılıklarında kalması bekleniyor. Veli Ağbaba, Gülizar Biçer Karaca ve Muharrem Erkek’inde mevcut görevlerinde kalacağı öğrenildi.

EĞİTİM POLİTİKALARI YUNUS EMRE’DE


Yunus Emre’nin ise Yıldırım Kaya’dan boşalan Eğitim Politikalarına kaydırılacağı öğrenildi.

Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un ise dün Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdiği ve görevinde kalması kesin olan isimler arasında olduğu belirtildi.

Kaynak: Yeniçağ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)