Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu, provokasyonlara karşı net bir adım attı: SADAT terörist yetiştirir!

Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu, provokasyonlara karşı net bir adım attı: SADAT terörist yetiştirir!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önüne giderek açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu “SADAT, paramiliter bir kuruluştur. Terörist yetiştirir. Milyonlarca Suriyelinin gelmesinde en büyük rolü oynayan SADAT’tır” dedi.

Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

Kılıçdaroğlu: “Seçim güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu SADAT ve Saray’dır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye (SADAT) yaptığı ziyarette bina içerisine alınmadı.

SADAT’ın kapısının önünde bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “sen bu kuruluşu hangi gerekçe ile danışman yaptın ve hangi gerekçe ile çalıştın?” diye sordu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, SADAT güvenliklerine Kılıçdaroğlu’nun yetkililerle görüşmek istediğini söyledi. Ancak CHP’liler herhangi bir kimseden görüşme taleplerine ilişkin yanıt alamadı.

SADAT’ın gayri nizami harp eğitimi verdiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Yani sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş… Tedhişin bugünkü diliyle Arapça terör olarak tanımlanıyor, Türkçesi de terör. Burası terörist yetiştiren bir kurumdur” diye konuştu.

Seçim güvenliği konusuna değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“CHP bu ülkede demokratik yollarla seçimin yapılması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar, kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve Saray’dır. Bunu bütün Türkiye’ye ve halkımıza açık ve net ifade ediyorum.”

Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce TÜİK, TCMB, Milli Eğitim Bakanlığı ile Et ve Süt Kurumu’na gitmişti. Ancak CHP lideri, bu ziyaretini diğerlerinden farklı olarak önceden bir sosyal medya paylaşımı ile duıyurmadı.
Bunu hatırlatan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Hiçbir şekilde basına bu olayı vermek istemedik. Kişileri de rencide etmek istemedik. Sağlıklı, tutarlı bir şekilde size soru sormak istiyoruz, kim size destek veriyor, kaynaklarınız nedir, kaç kişiyi sabotaj yapmak üzere yetiştirdiniz, bunları öğrenmek istedik ama kapılarını korkudan kapattılar. Ama korkunun ecele faydası yok. Türkiye’de hiç kimse unutmasın, bu ülkede CHP var.”

“Başka ülkelerin camilerinde bu paramiliter kafayla namaz kılacaktı”

Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önünde yaptığı açıklamanın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla da yine SADAT’ı hedef aldı.

Kılıçdaroğlu, “SADAT bir paramiliter kurum. Yani işleri suikastçı, provokatör ve terörist yetiştirmek. Erdoğan kaçakları da ülkeye bu kafayla soktu. Başka ülkelerin camilerinde bu paramiliter kafayla namaz kılacaktı, ne oldu? 8 milyon sığınmacı Türkiye’nin cenaze namazını kılmaya çalışıyor.” dedi.

“Erdoğan al şu paramiliter artıklarını”

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Erdoğan al şu paramiliter artıklarını, ne yaparsan yap. Seçim yaklaştıkça zulmünü artırma niyetindesin biliyorum. SADAT’tan da medet umuyorsan bil ki her türlü pisliğe karışmış bu zorbalardan zerre korkuyorsak namerdiz!”

“Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur”

“Siyasi cinayetler demiştim. Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme.”

“Size de sokaklarımızı teslim etmeyeceğiz”

“Erdoğan şunu sakın aklından çıkarma. Muhalefet yüreklidir. Muhalefet cesurdur. Muhalefet Türkiye’dir. Buradan mafyacıklara da sesleniyorum. Size de sokaklarımızı teslim etmeyeceğiz.”

“Seçim güvenliği ne pahasına olursa olsun sağlanacak”

“Ve son olarak halkımız, bu seçim olacak. Seçim güvenliği ne pahasına olursa olsun sağlanacak. Sizler sandığa gidip rahatça oyunuzu vereceksiniz. CHP var. 100 yıldır buradayız. Merak etmeyin.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink