Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu tepkili: Millet İttifakı’nın iktidarında ‘Şehitler Tepesi’ boş kalacak

Kılıçdaroğlu tepkili: Millet İttifakı’nın iktidarında ‘Şehitler Tepesi’ boş kalacak
Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu ‘o açıklamaya’ tepkili: Millet İttifakı’nın iktidarında ‘Şehitler Tepesi’ boş kalacak…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolmabahçe’de partisinin milletvekillerine yaptığı konuşmayı ve sergilenen tavrı eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bir devlet adamı böyle olamaz. Bir ülke böyle yönetilmez. Cenazeler daha toprağa verilmeden bu nasıl bir konuşmadır? Nasıl böyle kahkahalar atabiliyor?” dedi.

“Acı günümüzde bari kavga etmeyelim”

Ülke olarak birlik olunması ve yaraların sarılması gerektiği günlerde olduğumuzu ifade eden Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Erdoğan’ın bütün derdi benim. Benden ne istiyorsun. Şehitlerimiz var. Acı günde bari kavga etmeyelim, oturup yaralarımızı saralım. Ülke olarak birlik içinde olalım.

Erdoğan’ın ‘şehitler tepesi boş kalmayacak’ sözlerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı’nın iktidarında ‘Şehitler Tepesi’ boş kalacak” diyerek şöyle konuştu:

“Halkımıza söz veriyorum. Millet İttifakı’nın iktidarında ‘Şehitler Tepesi’ boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Bizim askerlerimiz neden orada savaşıyorlar. Bu belayı milletin başına neden açtınız?”

Ne olmuştu?


Suriye’de bulunan Türkiye askerleri Rusya ve Suriye’nin yaptığı operasyon sonucu hayatını kaybetmişti. Saldırıda hayatını kaybeden askerlerin sayısı 34 olarak açıklanmıştı. Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmada ölen askerlerin sayısının arttığı ve 36 olduğu anlaşıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)