Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan Demirtaş ve Kavala mesajı: Göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklar!

Kılıçdaroğlu’ndan Demirtaş ve Kavala mesajı: Göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklar!
Okunma : 7 Yorum

Kılıçdaroğlu’ndan Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala mesajı: “(Erdoğan) Sanıyor ki Osman Kavala da Selahattin Demirtaş da ben ettim sen etme diyecekler. Asla demezler. Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, PM Toplantısı’nın açılışında yaptığı konuşmada tutuklu bulunan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının açılışında tutuklu isimler Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’la ilgili mesajlar verdi. “Selahattin Demirtaş ‘seni başkan yaptırmayacağız’ dedi diye içeride” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Selahattin Demirtaş… AİHM tahliye edilmesi lazım diyor. Anayasa’ya göre de AİHM kararlarının iç hukuka üstünlüğü var. Erdoğan diyor ki uygulamayın. Niçin? Selahattin Demirtaş ‘seni başkan yaptırmayacağız’ dedi. Madem sen beni yaptırmayacaksın o zaman içeride kalacaksın diyor. Sanıyor ki Osman Kavala da Selahattin Demirtaş da ben ettim sen etme diyecekler. Asla demezler. Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır. Adaletsizliğe karşı en büyük mücadeleyi bedel ödeyerek biz yerine getirdik diyeceklerdir.”

Geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş, “Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar ve “Kahvaltıya geldik” diyerek içeri geçerdik” demiş, İYİ Parti lideri Meral Akşener, ise ” Güneydoğu’da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız” şeklinde yanıt vermişti.