Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çok sert ‘dava’ yanıtı: ‘Sen kimsin de kimi affediyorsun! Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı’

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çok sert ‘dava’ yanıtı: ‘Sen kimsin de kimi affediyorsun! Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı’
Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çok sert ‘dava’ yanıtı: “Sonuçlanan 21 davanın 18’i benim lehime. Dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geri çektin. Sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı”…

Kemal Kılıçdaroğlu, “Kılıçdaroğlu’nu affediyorum” diyen Erdoğan’a sert bir yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Şahıs tarafından bana açılan dava sayısı 44’tür. Sonuçlanan 21 davanın, 18’i benim lehime, 3’ü de aleyhime sonuçlanmıştır. Dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir.” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davadan vazgeçtiğini açıklaması üzerine Kılıçdaroğlu’ndan sert yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, “Sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davadan vazgeçtiğini açıkladı. Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’ndan talep ettiği tazminatlar 10 bin TL ve 1 milyon TL arasında değişiyor. Davaların içeriğini ise Kılıçdaroğlu’nun 2011-2016 yılları arasında mitinglerde ve toplantılarda yaptığı konuşmalarda Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli olduğu iddia edilen söylemler oluşturuyor.

“SEN KİMSİN DE KİMİ AFFEDİYORSUN”

Erdoğan’ın davalardan vazgeçtiğini konu etmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından çok sert paylaşımlarda bulunarak Erdoğan’a seslendi.

“Şahıs çıkmış, “Kılıçdaroğlu’nu affediyorum” söylemiyle, açtığı 17 davayı güya “Geri çekiyorum” mesajı vermiş” diyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın açtığı tüm davaları sonuna kadar götürmesi çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“ALGICI BAŞININ ALGILARINI BİR KENARA İTİP GERÇEKLERİ ÖĞRENMENİZİN ZAMANI”

“Şahıs çıkmış, “Kılıçdaroğlu’nu affediyorum” söylemiyle, açtığı 17 davayı güya “Geri çekiyorum” mesajı vermiş. Şimdi bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmenizin zamanı. 2011’den bu güne kadar, Şahıs tarafından bana açılan dava sayısı 44’tür. Bu davalardan 21 tanesi nihai olarak sonuçlanmıştır. Diğer davaları devam etmektedir. Nihai sonuçlanan 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır. Aleyhime sonuçlanan 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir. Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)