Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Darbecinin kardeşini büyükelçi atamadın mı?

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Darbecinin kardeşini büyükelçi atamadın mı?
Okunma : Yorum Yap

“Seni gidi algıcı seni”….


Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi atamadın mı?


-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu emekli amirallerin merkezinde CHP vardır. 104’ün içinde CHP üyesi olanlar vardır” şeklindeki açıklamasını eleştirerek “251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi?” diye sordu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabında ‘Seni gidi algıcı seni’ notuyla yayınladığı videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

Erdoğan’ın, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bir açıklama yayınlayan 104 emekli amirali eleştirirken kullandığı “Çok açık net söylüyorum, şu anda bu emekli generallerin merkezinde CHP’nin kendisi vardır. Bu 104’ün içinde şu anda CHP üyesi olanlar vardır. İncelemeler devam ediyor. Kim bilir daha neler çıkacak?” ifadesine değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Neymiş efendim? Bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, gelinleri, damatları, görümceleri CHP’liymiş. Şu zekaya bak Allah aşkına, bu aklı size kim veriyor Allah aşkına? Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi? Şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. He istiyorsan gel şehit ailelerine soralım, ne diyecekler.”    

Kılıçdaroğlu kimi kastetti?Hulusi Akar’a 15 Temmuz’daki darbeyi tebliğ eden sözde “yurtta sulh konseyi” üyesi eski tümgeneral Mehmet Dişli, 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis aldı. Mehmet Dişli’nin kardeşi olan Şaban Dişli darbe girişiminin ardından parti içinde yaşanan rahatsızlık nedeniyle Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa etmiş daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Lahey Büyükelçisi olarak atanmıştı.

Fişlemeler gazetelerinde yayımlandı!


İktidar, 104 emekli amiralin Montrö açıklamasını darbe çağrısı olarak yorumlamıştı.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili yayımlanan duyuruda imzası olan emekli amirallerin aileleri arasında CHP’ye üye olanların isimleri iktidar gazetelerinde yayımlandı. Emekli amirallerin ailelerinde CHP üyelerinin olduğu gerekçesiyle CHP, amirallerin merkezinde olmakla ve  darbe çağrısı yapmakla suçlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)