Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok!
Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Mütevazilik yapmışsın. ‘Bugün yaşadıklarımızın sebebi 1970 petrol krizidir’ de diyebilirdin

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a tepki göstererek “Yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok!” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı”nda yaptığı konuşmada, “Türkiye, ekonomide üretim ve sanayileşme alanında içine hapsedildiği cendereyi onca gayretine rağmen kırmayı bir türlü başaramadı. 28 Şubat müdahalesi ve ardından gelen 2001 krizinin toplum hayatında ve ekonomide yol açtığı faturaları ise çok uzun yıllar ödemeye devam ettik” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerine Kılıçdaroğlu’dan tepki gecikmedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın sözlerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

“Bugün yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok. Sana ve şürekana Allah akıl fikir versin; ülke yönetiyorsunuz sizler!” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Erdoğan “2001 krizinin faturasını bugün ödemeye devam ediyoruz” demişsin. Mütevazilik yapmışsın. “Bugün yaşadıklarımızın sebebi 1970 petrol krizidir” de diyebilirdin. Hatta “O dönem aman petrol canım petrol çağrımıza uyulsaydı, bugün bunların hiçbiri yaşanmazdı” da diyebilirdin.

Bugün yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok. Sana ve şürekana Allah akıl fikir versin; ülke yönetiyorsunuz sizler!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)