Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan Mithat Sancar’a dayanışma telefonu

Kılıçdaroğlu’ndan Mithat Sancar’a dayanışma telefonu
Okunma : Yorum Yap

Kılıçdaroğlu’ndan Mithat Sancar’a dayanışma telefonu

Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar’ı arayarak “Muhalefete yönelik bu tür saldırı ve operasyonlar, iktidarın her alandaki sıkışmışlığıyla bağlantı” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 5-9 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Kobanê eylemlerine ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Soruşturma kapsamında HDP’li eski milletvekilleri Nazmi Gür, Ayla Akat Ata, Emine Ayna, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Ayhan Bilgen, belediye başkanları ve MYK üyeleri gözaltına alındı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu operasyonla ilgili HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı arayarak dayanışma gösterdi.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun “Muhalefete yönelik bu tür saldırı ve operasyonlar, iktidarın her alandaki sıkışmışlığıyla bağlantı” dediği belirtildi.

Görüşmede Sancar, “hükümetin içeride ve dışarıda büyük bir siyasi çıkmaz yaşadığını ve bu nedenle HDP’ye yönelik saldırılarına hız vererek bu durumun üzerine örtmeye ve yeniden güç kazanmaya çalıştığını” belirtti.

Sancar, “Bu saldırı esas olarak HDP üzerinden bütün muhalefete yöneliktir. Artan saldırılar ortak mücadeleye olan ihtiyacı ve zarureti bir kez daha ortaya çıkarmıştır” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ise bu operasyonun siyasi nitelikte olduğuna inandıklarını belirterek, “Muhalefete yönelik bu tür saldırı ve operasyonların, iktidarın her alandaki sıkışmışlığıyla bağlantılı olduğunu” söyledi ve HDP’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)