Son Dakika Haberler

‘Kiralar ateş pahası’ diyen CHP’li Ali Mahir Başarır: Bir öğrenciyi kendi evime aldım

‘Kiralar ateş pahası’ diyen CHP’li Ali Mahir Başarır: Bir öğrenciyi kendi evime aldım
Okunma : Yorum Yap

‘Kiralar ateş pahası’ diyen CHP’li Ali Mahir Başarır: Bir öğrenciyi kendi evime aldım…

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, kiraların ve yurt ücretlerinin yüksek fiyatlarının konuşulduğu programda öğrencilerin tarikat yurtlarına yönlendirildiğini ve öğrencilerin zorunluluktan buralarda kalmaya başladığını ifade etti. 

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, kiraların ve yurt ücretlerinin yüksek fiyatlarının konuşulduğu programda öğrencilerin tarikat yurtlarına yönlendirildiğini ve öğrencilerin zorunluluktan buralarda kalmaya başladığını ifade etti. Başarır, belediyelerin artık devreye girdiğini ve belediye yurtlarının yapılmaya başlandığını ifade etti. Başarır, bu yurtlarda özellikle kız öğrencilere öncelik verileceğinin altını çizdi.

CHP Milletvekili Başarır, öğrencilerin kalacak yer bulamadığı için kendisini aradığını söyleyerek birçok yardım isteyen öğrenci olduğunu ifade etti. Başarır, bir öğrenci için aracı olarak birini aradığını anlatırken karşıdakinin ‘hangi partiden milletvekilisiniz’ diye sorduğunu aktardı. Başarır, bu soru üzerine tepki göstererek telefonu kapattığını söyledi.

Başarır, birçok öğrencinin pahalılıktan dolayı okulu bıraktığını ya da dondurduğunu ifade etti.

Başarır, belediyelerin hizmetlerini devreye sokarak öğrencileri tarikatların kucağına bırakmayacaklarını belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink