Son Dakika Haberler

Kırıkkanat: Oktar davasında sihirli bir değnek UYAP sisteminden sanık Pelin Akçalı’yı sildi

Kırıkkanat: Oktar davasında sihirli bir değnek UYAP sisteminden sanık Pelin Akçalı’yı sildi
Okunma : Yorum Yap

Kırıkkanat: Yaşar Okuyan, Adnan Oktar’a yapılacak polis operasyonunu günler öncesinden haber verdi. Oktar davasında Pelin Akçalı tepe sanıklar arasında yer alırken, sihirli bir değnek UYAP sisteminden adını sildi


Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Adnan Oktar davasıyla ilgili yine çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. Geçtiğimiz hafta Adnan Oktar davasının ‘avukatlarını’ kaleme alan Kırıkkanat, bu defa “gizli ellerin ayak oyunlarını” yazdı.

Kırıkkanat, Adnan Oktar davasında olduğu gibi çok sanıklı davalara bakmanın zor olduğunu hatırlatarak davayı üstlenen İstanbul 30. Ceza Mahkemesi’nin ısrarlı taleplerine karşın Adnan Oktar’ın cinsel içerikli mesajlarının ses ve el yazısı analiz sonuçlarının Adli Tıp’tan bir türlü gelmediğini belirtti. Kırıkkanat ayrıca Yaşar Okuyan’ın polis operasyonunu günler öncesinden Oktar’ın siyasi işler sorumlusu Aylin Atmaca’ya ilettiğini ve en tepedeki sanıklardan Pelin Akçalı’nın isminin UYAP sisteminden ‘sihirli bir değnek’ tarafından silindiğini söyledi.


Kırıkkanat, “Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü gibi çok sanıklı davalara bakmak zordur. Hele örgütün başı içeride, ama kuyruğu dışarıda kalmış olup Türkiye’nin yetkili mercileri arasında eli, kolu bulunuyorsa… Düşünün ki iddianameye giren dijital verilerden, eski bakan Yaşar Okuyan’ın Adnancılarla sıkı fıkı olduğu ortaya çıkıyor ve örgüte yapılacak polis operasyonunu, Adnan Oktar’ın siyasi işler sorumlusu Aylin Atmaca’ya günler öncesinden bizzat Yaşar Okuyan’ın haber verdiği iddia ediliyor!* Başka bağlantıları, gizli Adnancıları, varın siz hayal edin.” dedi.Davayı üstlenen İstanbul 30. Ceza Mahkemesi’nin ısrarlı taleplerine karşın Adnan Oktar’ın cinsel içerikli mesajlarının ses ve el yazısı analiz sonuçlarının Adli Tıp’tan bir türlü gelmediğini belirten Kırıkkanat, şöyle devam etti:

“Daha da kötüsü, gizli ellerin ayak oyunları! Örneğin temmuz ayında yayımlanan birinci iddianamede, örgütün “çalışan bacılar imamı” diye bilinen Pelin Akçalı (kod adı İpek), tepe sanıklar arasında yer alırken… Sihirli bir değnek UYAP sisteminden adını sildi, sanıklığı kayıplara karıştı! Yokluğunu müşteki savunucularından Av. Eser Çömlekçioğlu fark etti. Ailesi örgüte yakın bir boya şirketinin sahibi olan Pelin Akçalı’nın UYAP’ta yargılanması gereken dosyadan çıkartıldığından mahkemenin haberi yoktu. Sonuçta gereken yapıldı, mahkeme başkanı dosya savcılığına talimat verip sanık Pelin Akçalı’nın ek iddianameyle davaya dahil edilmesini sağladı. Ama çok önemli bir örgüt yöneticisinin nasıl ve hangi ellerdeki sihirli değnekle UYAP sisteminden silindiği hâlâ meçhul.”

Mine Kırıkkanat, ‘Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü davası’nın sadece zorlu fuhuş ve işkence çetesi olmadığını iddia ettiği yazısında, “çocukları kendilerinden koparılan yüzlerce ailenin, mahkemelerde haksız yere mağdur edilen binlerce yurttaşın, siyasete sızan şantajın, haracın ve kan satışından istihbarata, yabancı güçlere çalışan derin bir mafyanın davasıdır.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)