Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

Kızılay, yardıma değil, yardım istemeye koştu!

Kızılay, yardıma değil, yardım istemeye koştu!
Okunma : Yorum Yap

Bu çağrıya tepki yağdı: Kızılay, Elazığ depreminin hemen ardından yardıma değil, yardım istemeye koştu!

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından son belirlemelere göre 18 kişi hayatını kaybederken 651 kişi de yaralandı. 30 kişi ise hala enkaz altında.

Elazığ‘ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’ın son açıklamasına göre Elazığ’da 13 kişi, Malatya’da 4 kişi, Diyarbakır’da ise 1 kişi hayatını kaybetti. 651 kişinin yaralandığı depremde enkaz altından çıkarılmayı bekleyen 30 kişi var. Deprem sonrasında bölgede 10’u 4 üzeri büyüklükte olmak üzere toplam 118 artçı deprem kaydedildi.

Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede, Sivrice ilçesinde saat 20.55’te 6,8 büyüklüğünde deprem kaydedildiği paylaşıldı.

Yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Türkiye’nin birçok şehrinin yanı sıra Irak, Suriye ve İsrail’de de hissedildi.

Kızılay Başkanı Kınık, yardımdan önce çağrı yaptı; tepkiler çığ oldu

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, depremin hemen ardından sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Bölgedeki vatandaşlarımızın olumsuz şartlardan korunması için ihtiyaç duyulan malzemeleri bölgeye sevk ediyoruz. Destekleriniz için Deprem yaIn 2868’e sms yollayın 10₺ katkıda bulunun. Dilediğiniz kadar gönderebilirsiniz. Gün dayanışma günü.” ifadelerini kullandı.

Kınık’ın bu çağrısına sosyal medyada tepki yağdı. Tepkilerin önünü almak isteyen Kınık, mesajını silerek yeni bir tweet attı. “Kızılay ekiplerimiz ve gönüllülerimiz Afad koordinasyonunda deprem müdahalesi için Afet Müdahale Planı çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Çok sayıda vatandaşımız biz ne yapabiliriz dediği için bağış bilgilerimizi paylaştık. Devletimiz güçlüdür ve tüm yaraları saracaktır.” diyen Kınık durumu düzeltmeye çalışsa da tepkilerin sürmesine engel olamadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)