Son Dakika Haberler

Kızılay koronavirüs salgını için bağış kampanyası başlattı

Kızılay koronavirüs salgını için bağış kampanyası başlattı
Okunma : Yorum Yap

Kızılay koronavirüs salgını için bağış kampanyası başlattı


Kızılay, koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar için bağış kampanyası başlattı. Hazırlanan videonun sonuna “EvdeKal yaz 2868’e gönder” ifadesi eklendi.

Korona salgını hızla artarken hiçbir faaliyet göstermeyen Kızılay eleştirilerin odağı oldu. Kızılay, Erbil ve Endonezya’da maske ve gıda kolisi dağıtırken Türkiye’de ise herhangi bir yardım düzenlemedi.

Kızılay, koronavirüsü salgını nedeniyle Irak’a 30 bin maske ve 475 gıda kolisi gönderirken Endonezya’da ise cami ilaçlaması yapmıştı.


Kızılay’ın bu tutumuna Sinan Oğan “Sen kimin Kızılayı’sın?” diye tepki gösterirken İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır da Kızılay’ın Türkiye’deki sorumluluklarını yerine getirmediğini belirterek, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a istifa çağrısında bulunmuştu. Dikbayır, “Kerem Kınık, Erbil’e maske dağıtım işiniz bittiyse artık bir zahmet kafanızı ülkemize çevirin, vatandaşımıza karşı sorumluluğunuzu yerine getirin, ya da sağlık çalışanlarımız, polislerimiz, zabıta ve belediye görevlilerimizden utanın ve istifa edin.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)