Son Dakika Haberler

Kızılay’ın etlerinin AKP’li vekilin otelinden çıktığını haber yapan gazeteci gözaltına alındı

Kızılay’ın etlerinin AKP’li vekilin otelinden çıktığını haber yapan gazeteci gözaltına alındı
Okunma : Yorum Yap

Gazeteci Sinan Aygül’e ‘madalya’!


Kızılay’ın etlerinin AKP’li vekilin otelinden çıktığını haber yapan gazeteci gözaltına alındı


Bitlis’te AKP milletvekili ve kardeşine ait oteldeki Kızılay etlerini ortaya çıkaran gazeteci Sinan Aygül gözaltına alındı.


Kızılay’ın etlerinin AKP Bitlis milletvekili Cemal Taşar ve kardeşi Kızılay Tatvan Şube Başkanı Battal Taşar’a ait otelde çıkmasının yankıları sürüyor. Olayı duyuran yerel gazeteci Sinan Aygül, gözaltına alınarak ‘ödüllendirildi’.

Kızılay’a bağışlanan etlerin AKP Bitlis milletvekili Cemal Taşar ve Kızılay Tatvan Şube Başkanı olan kardeşi Battal Taşar’a ait Taşar Otel’de çıkması, geçen hafta gündeme oturdu.

Taşar Kardeşler Taşar Kardeşler

Kızılay’ın etlerinin Taşarlar’a ait otelde çıktığını ortaya çıkaran ve söz konusu görüntüleri yayınlayan Bitlis News yazarı Sinan Aygül’ün gözaltına alındığı öğrenildi.

AKP’li vekil Cemal Taşar ve Tatvan Kızılay Şube Başkanı kardeşi Battal Taşar, olayın ortaya çıkmasından günler sonra açıklama yaparak söz konusu görüntüleri “iftira” ve “kompo” diye niteledi ve yerel gazeteci Sinan Aygül’ü hedef almıştı. Kızılay da yaptığı açıklamada “iftiralara maruz kalıyoruz” diyerek “bölgeye denetim ekibi gönderdiklerini” belirtmişti.

Gazeteci Sinan Aygül, Taşar kardeşlerin açıklamalarına “Benim kriminal bir kişi olduğumu iddia ettiler” dedi. Aygül, Kızılay’ın yaptığı açıklamaya “Madem iftira olduğuna kanaat getirdi Kızılay, denetim ekibini niye gönderiyor?” diye karşılık vermişti.


Taşarlar hakkında görevi kötüye kullanmak ve zimmetten suç duyurusu


Aygül, Taşar kardeşlerin kendisi hakkındaki açıklamaları ve Kızılay Tatvan Şube Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtmiş ve “Yaptıkları açıklama ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum. Yine aynı şekilde Kızılay başkanı olarak muhafaza etmek ve adilane bir şekilde ihtiyacı olana dağıtmakla sorumlu oldukları erzakları kendi otellerinde kullandıkları için zimmet ve görevi kötüye kullanmak suçlarından soruşturulmak üzere de suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

‘Kızılay malzemeleri rant ağının en küçük parçası’


Gazeteci Aygül burada tek sorunun Kızılay malzemelerinin keyfi kullanımı olmadığını da kaydederek “Aynı şahısların etrafında örgütlenen bir grup var. Her işe müdahale edip rant sağlıyorlar. Kızılay malzemeleri bu ağın en küçük parçası. Ki bu teşhir olan, bir kısmı sadece” diye konuşmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)