Son Dakika Haberler

Kızılay’ın yoksullar için hazırladığı etler, AKP’li vekil ile ‘Kızılay Şube Başkanı’ olan kardeşinin otelinden çıktı!

Kızılay’ın yoksullar için hazırladığı etler, AKP’li vekil ile ‘Kızılay Şube Başkanı’ olan kardeşinin otelinden çıktı!
Okunma : Yorum Yap

Kızılay’ın yoksullar için hazırladığı etler, AKP’li vekil ile ‘Kızılay Şube Başkanı’ olan kardeşinin otelinden çıktı! İddia sahibi, Bahçeli’yi böyle uyardı: “Siyasi hayatı boyunca ismi yolsuzlukla, hırsızlıkla, rüşvetle anılmayan nadir siyasetçilerdensiniz. Bu yaşınıza kadar böyle geldiniz, bu yaştan sonra ‘Kızılay’ın fakir-fukaraya dağıtılması için gönderdiği eti’ yiyerek günaha girmeyin”


Söz konusu görüntüyü izlemek için *TIKLAYIN


Kızılay’ın yoksullara dağıtmak üzere hazırladığı konserve etlerin, AKP milletvekili ve Kızılay Şube Başkanı olan kardeşinin ortak olduğu otelin mutfağından çıktığı iddia edildi.

İddiaya göre; Kızılay’ın yardıma muhtaç kişilere dağıtılması için hazırladığı ücretsiz konserve etler, AKP Bitlis milletvekili Cemal Taşar ve kardeşi olan Tatvan Kızılay Şube Başkanı Battal Taşar‘ın ortak olduğu otelin mutfağına götürüldü.

Bitlis News tarafından paylaşılan görüntülerde, konserve olarak  hazırlanan etlerin otelin mutfak kısmındaki buzdolabına konduğu görülüyor. Konuya ilişkin ise AKP’li Taşar ve kardeşi Kızılay Şube Başkanı Taşar’dan herhangi bir açıklama gelmedi.

“O ETİ YEME DEVLET BAHÇELİ”


Bitlis News isimli yerel internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Sinan Aygül konuyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Kızılay’a gelen kıyma, kavurma, şoklanmış et gibi gıdaların dağıtılmayıp otel restoranında kullanıldığını iddia etti. Okçular Vakfı’nın düzenlediği Malazgirt zaferi etkinlikleri için kente gelen Devlet Bahçeli’ye hitaben bir yazı kaleme alan Sinan Aygül, çarpıcı iddialar ortaya attı.

Aygül’ün yazısı şöyle:

“Sayın Bahçeli, Öncelikle kentimize hoş geldiniz, misafirimizsiniz, baş göz üstüne yeriniz var. Ben şahsen size ideolojik ya da politik anlamda oldukça uzağım. Ama inancım gereği, mevzubahis konular kul hakkı gibi önemli ve hassas bir durum olunca uyarmak farz olur.

Şu an Tatvan’da değilim ama sosyal medyada Cemal Taşar’ın yaptığı paylaşımdan anladığım kadarıyla, Bitlis Milletvekili Cemal Taşar ve kardeşi Kızılay Başkanı Battal Taşar’ın ortak olduğu Taşar Otel’de konaklıyorsunuz. Resimlerde gördüğüm kadarıyla da kahvaltı yapıyor ve muhtemelen yemek yiyorsunuz ve muhtemelen yemeklerde et vardır. Ha işte o eti yemeyin! Haram olabilir. Sizi övdüğüm zannedilmesin zira beni tanıyan herkes bilir ki sizin ideolojiniz ve partinizin çizgisi benim yanımdan bile geçmez, bu hususta son derece sert eleştirilerim de vardır. Ancak hepimiz biliyoruz ki siyasi hayatı boyunca ismi yolsuzlukla, hırsızlıkla, rüşvetle anılmayan nadir siyasetçilerdensiniz. Bu yaşınıza kadar böyle geldiniz, bu yaştan sonra ‘Kızılay’ın fakir-fukaraya dağıtılması için gönderdiği eti” yiyerek günaha girmeyin.

Ne mi diyorum?

Şunu diyorum; Taşar Otel’in sahipleri kim? AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar ve Kızılay Tatvan Şube Başkanı Battal Taşar. Daha önce yazdım Kızılay’ın ihtiyaç sahiplerine verilmek için çıkardığı yemeği bu şahısların kendi otellerine getirttiğini apaçık görüntüleriyle ortaya koydum. Saçma sapan, birbirinden alakasız, çelişkili beyanlarla açıklamaya çalıştılar ama açıklamaya çalıştıkça daha da batırdılar. Sonra aldığım başka bir duyum da, Kızılay’a gelen kıyma, kavurma, şoklanmış et vb. gıdaların dağıtılmayıp otel restoranında kullanıldığı yönündeydi. Araştırdım. Araştırdım ve aşağıda sadece bir kısmını yayınladığım görüntülere ulaştım. Bu görüntüler Taşar Otel’in restoranından. Dolapta Kızılay’a ait kıyma kutuları var. Ne işi var onların orada?

Herhangi bir ithamda bulunmuyorum. Çok basit bir soru soruyorum,

Bir gazeteci olarak kamuoyu adına basit bir soru soruyorum; Kızılay kıymasının, Kızılay Tatvan Şube Başkanı ile Bitlis Milletvekilinin ortak olduğu otelin restoranında ne işi var?

Ben bundan çok daha fazlasını da görüp şahitlik ettiğim için ben aslında biliyorum ne olduğunu. Ve o yüzden, ne yediğini bilmeden o etlerden yeme ihtimali olanları uyarıyorum. Sayın Bahçeli o eti yemeyin. O et Kızılay’ın ve Kızılay dünyanın her yerinden bağış alan ve her yerine yardım götüren bir kurum. Yani o ette yeryüzündeki her yoksulun hakkı var. Benden söylemesi.

Kaynak: Aykırı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)