Son Dakika Haberler

Koç Üniversitesi’ndeki haremlik selamlık uygulamaya tepki

Okunma : Yorum Yap

Koç Üniversitesi’ndeki haremlik selamlık uygulamaya tepki: Dekan ve Genel Sekreterin tavrı tepki çekti!

Koç Üniversitesi öğrencileri, yemek ücretlerini ve kızlı erkekli yemek yasağını protesto etti. Protesto sırasında Koç Üniversitesi Dekanı Baha Yiğit Sayın’ın, bir öğrencisinin tepkisine “ne diyorsun lan sen” diye karşılık vererek öğrencisinin üstüne yürümesi ve Genel sekreterin ‘kurumun laik kimliğini’ hatırlatarak “bu nedenle bu üniversiteyi seçtik” diyen öğrenciye “Bu üniversiteyi seçme sebebinizin akademik üstünlüğü ile ilgili olduğunu düşünüyorduk” yanıtını vermesi tepkilere neden oldu.

Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

Koç Üniversitesi’nde öğrenciler, kadın ve erkek öğrencilerin aynı yerde yemek yemesinin yasaklanması ve yemek fiyatları başta olmak üzere birçok taleplerini dile getirmek için bir araya geldi. Gençlerin tepkilerini sıraladığı esnada Öğrenci Dekanı Baha Yiğit Sayın “ne diyorsun lan sen” diyerek Erkin Başar isimli bir öğrencinin üzerine yürüdü. Sayın’ın bu sözleri sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

“Ona gerekli cevabı verdiğime inanıyorum ama genel sekreterin sözlerine hala çok sinirliyim”

Öğrenci Başar söz konusu olayla ilgili Twitter hesabından şunları yazdı:

“Yiğit Sayın’ın üstüme yürümesi, lan demesi falan aklımda kalmadı. Ona gerekli cevabı verdiğime inanıyorum ama şu genel sekreterin yurtlardaki katı cinsiyet ayrımı meselesine verdiği “Ben akademik nedenlerle Koç’a geldiğinizi sanıyordum” demesi… Hala sinirliyim buna. Çok sinirli. Bir de Y. Sayın ağzından yanlışlıkla çıkmış gibi davranıyor oysa diğer öğrenciler slogan atarken, benden biraz uzakta, aynı kelimeyi başka bir öğrenciye kullandığını bizzat duydum. Benzer biçimde üstüne yürüdü. Y. Sayın bunları hep yapıyor ama. Gerçekten sinirlendiğinden bile değil. Taktik olduğunu düşünüyorum. Sıkışınca, ortamı germek, öğrenciyi korkutmak için illa ki buna benzer bir şeye başvurur. Birini seçer, bağırır, sert çıkar.

Son bir şey: adam bana bağırıp üstüme yürürken, ona şiddetsiz, hakaretsiz cevap verdim. Bu durumda beni alıp uzaklaştırmaya çalışan dostlar, bu hataydı. Ben ona vuracak veya hakaret edecek değilim. Ama siz beni uzaklaştırmaya çalışınca ben sorun çıkarmış, tehlikeliymiş gibi oluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink