Son Dakika Haberler

Koltuğunu terk etmek istemeyenler rakiplere saldırmaya başladı! Tahir Şahin: “Ekmeğimizi kurda kuşa yedirtmeyeceğiz!”

Koltuğunu terk etmek istemeyenler rakiplere saldırmaya başladı! Tahir Şahin: “Ekmeğimizi kurda kuşa yedirtmeyeceğiz!”
Okunma : Yorum Yap

Koltuğunu terk etmek istemeyenler rakiplere saldırmaya başladı! Tahir Şahin: “Ekmeğimizi kurda kuşa yedirtmeyeceğiz!”

Dört dönemdir Menemen Belediye Başkanı olan Tahir Şahin, aday adaylık başvurusu öncesi belediye personeliyle bir araya geldi. Çarşamba günü Menemen Belediye Başkanlığı için tekrar aday adaylık başvurusunda bulunacak olan Tahir Şahin’in, personelin adaylık açıklaması sırasında destek göstermelerini sağlamak için toplantıya katılımı zorunlu tuttuğu iddia edildi.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 16.10.2018 Salı günü Belediye Düğün Salonu’nda belediye personeliyle bir araya geldi. Çarşamba günü (17.10.2018), Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağı adaylık açıklamasına personeli davet eden Şahin, personelin açıklamaya katılmalarıyla ilgili, “Hep birlikte ekmeğimize sahip çıkacağız. Biz bu ekmeği kolay kazanmadık, kolay da yem etmeyeceğiz. Aday olmazsak yüzde bin Menemen kayıp. Birlikte geldik, birlikte gideceğiz. Herkes bunu böyle bilsin” ifadelerini kullandı.

Şahin’in, belediye personelini, aileleriyle birlikte adaylık açıklamasına katılmaları konusunda zorunlu tuttuğu iddia edildi. Şahin, yaptığı konuşmada herkesten, aileleri ve çocuklarıyla birlikte başvuru esnasında yanında olmaları konusunda istekte bulundu.

Tahir Şahin, yaptığı konuşmada ayrıca kendisine rakip olarak gördüğü aday adaylarına da üstü kapalı göndermelerde bulundu. Şahin, “Biz ekmeğimize sahip çıkacağız. Ekmeğimizi kolay kazanmadık. Bunu kurda kuşa yedirtmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Menemen halkı, dört dönemdir Menemen Belediye Başkanı olan Tahir Şahin’in akrabalarını belediyede görevlendirerek belediyeyi aile şirketi gibi yönettiği konusunda ciddi iddiaları dile getiriyor.

Tahir Şahin’in karşısına rakip olarak çıkan ve geçtiğimiz günlerde coşkulu bir miting havasında aday adaylık başvurusunu yapan Serdar Aksoy‘un, belediye başkanlığı için şansının daha yüksek olduğu ifade ediliyor.

Aksoy’dan belediye personeline yönelik adımlar

Tahir Şahin’in destek istemek üzere topladığı iddia edilen personele yönelik Belediye Başkan Aday Adayı Serdar AKSOY’un taahhütleri var. Aksoy, personelin öğle yemeği ve ulaşım masraflarının belediye tarafından karşılanacağı, ikramiye ve izin paralarının arada komisyoncu olmadan personele verileceği, liyakatın esas alınacağı, personelin hiçbir miting ve siyasi parti eylemlerine zorla götürülmeyeceği gibi konularda personele güvence veriyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)