Son Dakika Haberler

Korona hastasından 500 liraya tükürük satın alıp patronunun çayına karıştırdı 

Korona hastasından 500 liraya tükürük satın alıp patronunun çayına karıştırdı 
Okunma : Yorum Yap

Korona hastasından 500 liraya tükürük satın alıp patronunun çayına karıştırdı …

Adana’da oto galerici İbrahim Ünverdi’nin verdiği 215 bin TL ile ortadan kaybolan ve corona hastasından aldığı tükürüğü patronunun içeceğine karıştırmaya çalıştığı iddia edilen işçi Ramazan Ç. yakalandı ve ev hapsi cezası aldı. 

Geçen yıl eylül ayında oto galericilik yapan İbrahim Ünverdi’nin iddiaya göre, otomobil satışından elde ettiği 215 bin TL’yi ofise götürmesi için verdiği çalışanı Ramazan Ç., parayla birlikte ortadan kayboldu. Olaydan birkaç gün sonra Ünverdi’nin ulaştığı Ramazan Ç., parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu kapattı.

500 TL’YE TÜKÜRÜK SATIN ALDI

Ünverdi, başka bir personelinden, Ramazan Ç.’nin bir corona hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrendi. Bu iddiaya şaşıran Ünverdi, “Ben hayatımda böyle bir öldürme tekniği görmedim” dedi. Olayın basına yansımasının ardından Ramazan Ç.nin daha çok sinirlendiğini öne süren Ünverdi, tehdit mesajları almaya başladığını kaydetti. Bunun üzerine Adana Adliyesine giden Ünverdi, Ramazan Ç. hakkında öldürmeye teşebbüs ve tehdit suçlarından şikayetçi oldu.

ŞİKAYET ÜZERİNE YAKALANDI

Ünverdi’nin şikayetinin ardından Ramazan Ç., 10 Şubatta saklandığı evde yakalandı. Sorgusu tamamlanan Ramazan Ç., Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildiği sırada, corona hastasından alınan tükürüğün yalan olduğunu, İbrahim Ünverdinin kendisini 1 milyon lira dolandırdığını ve Ünverdi’nin tefeci olduğunu iddia etti. Sağlık kontrolünden geçirilen Ramazan Ç., ‘dolandırıcılık’ suçundan adliyeye sevk edildi. Ramazan Ç.ye ev hapsi cezası verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)