Son Dakika Haberler

KPSS iptal edildi

KPSS iptal edildi
Okunma : Yorum Yap

KPSS iptal edildi

ÖSYM Başkanı Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini duyurdu.

KPSS’nin 31 Temmuz tarihinde yapılan oturumundaki bazı soruların Yediiklim Yayınevi’nin sorularıyla birebir aynı çıkması Türkiye’nin gündemine oturdu. ÖSYM iddiaları jet hızıyla ‘yalanlarken’ ikna edici bir açıklama da yapmadı. Tepkiler sürerken AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir açıklama yaparak inceleme başlattığını duyurdu. Erdoğan, gece saatlerinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü görevden aldı.

DDK inceleme başlatmıştı

Bunun ardından Devlet Denetleme Kurulu (DDK) da inceleme başlattı ve Başsavcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya ilişkin soruşturma başlattı ve polis ekipleri Yediiklim Yayınevi’nin 2 adresinde arama yaptı.

KPSS oturumları iptal edildi

Yeni ÖSYM Başkanlığına getirilen Bayram Ali Ersoy bugün bir açıklama yaparak KPSS’nin 31 Temmuz’da yapılan oturumlarının iptal edildiğini duyurdu.

Yeni sınav takviminin 17 Eylül’de başlayacağını söyleyen Ersoy “Adaylardan yeni sınav için ilave ücret talep edilmeyecek” dedi.

“Böylesine kritik bir kurumun saldırıların hedefinde olmaması elbette mümkün değildir. Nitekim, geçmişten beri bu güzide kurumumuz, çeşitli iddialarla tartışmaların odağına yerleştirilmeye çalışılmıştır” diyen Ersoy, ÖSYM hakkında bugüne kadarki tüm iddiaların soruşturulduğu ve sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını savundu.

İlk inceleme sonuçlarına göre bu sınavda adaylara yöneltilen sorulardan bazılarının, bir yayınevinin soru kitapçıklarında yer aldığı tespit edildiğini belirten Ersoy, “Her şeyden önce, böyle bir tablonun hem kurumumuzun çalışma ilkeleri hem hukuk hem de kamuoyu vicdanı bakımından kabulü asla mümkün değildir”

Yeni takvim 17 Eylül’de

“Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş hem de 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan oturumlar ertelenmiştir” diyen Ersoy, Yeni KPSS takviminin 17 Eylül’de başlayacağını belirterek sınavı iptal edilen adaylardan gireceği sınav için ilave ücret alınmayacağını söyledi. Ersoy, “Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink