Son Dakika Haberler

Kulat: Türkiye; Mart’ta baskından da baskın bir seçim görebilir

Kulat: Türkiye; Mart’ta baskından da baskın bir seçim görebilir
Okunma : Yorum Yap

MAK Danışmanlık sahibi Mehmet Ali Kulat: Türkiye; Mart’ta baskından da baskın bir seçim görebilir…

MAK Danışmanlık Şirketi’nin sahibi Mehmet Ali Kulat, “Erdoğan, üç-beş ay süren bir istikrar çıkartabilirse, emeklilere ve memurlara enflasyonun üstünde bir maaş zammı verebilirse tıpkı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunu, 15 Temmuz darbe girişimini savuşturmasını topluma bir başarı olarak lanse ettiği gibi şimdi de ekonomik kurtuluş savaşını kazandığı imajı verebilir.” diyerek Mart’ta baskından da baskın bir seçime gidilebileceğini belirtti.

Kulat, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son dönemde attığı adımları değerlendirdi. Kulat, Mart ayında baskın seçim olabileceğini öne sürdü.

DW Türkçe’den Hilal Köylü’ye konuşan Mehmet Ali Kulat, “Uzunca bir süredir tamamen kontrolsüz gelişen döviz fiyatları ve piyasanın sahipsiz görünümü muhalefete ciddi bir alan açmıştı. Muhalefet sahada ciddi bir şekilde ‘Türkiye’de yönetici yok. Yönetim yok. Ekonomi tamamen başıboş’ izlemini oluşturuyordu. Bu algı da ciddi şekilde toplumda karşılık bulmuştu” yorumunda bulundu.

Kulat, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiyi doğrudan yönetiyor ve belli ki bu süreçte boş durmamış, Türk Lirası mevduatlarını döviz karşısında nasıl koruruz diye bir sistem geliştirmiş” dedi.

“Erdoğan’ın dövize çevrili mevduat sistemi açılımını Türkiye’yi bir baskın seçime götürmek için kullanma ihtimalinin olduğunu” söyleyen Kulat, şunları ifade etti:

“Erdoğan, üç-beş ay süren bir istikrar çıkartabilirse buradan, emeklilere ve memurlara enflasyonun üstünde bir maaş zammı verebilirse tıpkı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunu, 15 Temmuz darbe girişimini savuşturmasını topluma bir başarı olarak lanse ettiği gibi şimdi de ekonomik kurtuluş savaşını kazandığı imajı verebilir. Türkiye; baskından da baskın Mart’ta bir seçim görebilir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)