Son Dakika Haberler

Türkiye’nin ‘tanıtımı’ için ‘görgüsüzlüğün sembolü’ olan Nusret seçildi

Türkiye’nin ‘tanıtımı’ için ‘görgüsüzlüğün sembolü’ olan Nusret seçildi
Okunma : Yorum Yap

Şaptık, şeker olalım!

Türkiye’nin ‘tanıtımı’ için ‘görgüsüzlüğün sembolü’ olan Nusret seçildi…

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’yi ‘tanıtması’ için Nusret’i seçti!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yurt dışında Türkiye’yi ‘tanıtmaları’ için 19 Türk şefi seçti. Seçilenlerin arasında “görgüsüzlüğün sembolü” haline gelen, hayvanseverler tarafından nefret unsuru olarak görülen Nusret Gökçe de bulunuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yurt dışında Türkiye’yi ‘tanıtmaları’ için 19 şef belirledi. Bunların arasında Refika Birgül ve Arda Türkmen gibi televizyonlardan tanınan şeflerin yanı sıra Acun Ilıcalı’nın kanalında yayınlanan Masterchef adlı programın jürisi Somer Sivrioğlu ve ülkemizde görgüsüzlüğün sembollerinden biri haline gelen Nusret Gökçe bulunuyor. Ayrıca Maksut Aşkar, Kemal Demirasal, Musa Değdeviren, Aylin Yazıcıoğlu, Fatih Tutak, Doğa Çiftçi, Osman Sezener, Ömür Akkor, Mehmet Gürs, Civan Er, İsmet Saz, Şemsa Denizsel, Serkan Güzelçoban, Ali Güngörmüş, Vedat Başaran gibi isimler de listede yer aldı.

“Sosyete etçisi” olarak gündeme gelen ve yaptığı tuhaf “tuzlama hareketi” ile ünlenen, etle yaptığı hareketlerle görgüsüzlüğün sembolü haline gelen Nusret Gökçe’nin, kendi reklamı için tam 2 milyon dolar harcadığı ortaya çıkmıştı. Nusret kendi yarattığı reklam kampanyası sayesinde ünlü olmuştu. Gökçe, aynı zamanda ABD’deki restoranında çalışanların bahşişlere el koyması ve bu konuda şikayetçi olanları kovmasıyla da gündeme gelmişti.

Dünya çapında pek çok ülkede restoran açan Nusret Gökçe’nin ABD’deki restoranlarının koronavirüs salgını nedeniyle işletme sahiplerine ödenen “Maaş Koruma Programı”ndan da yararlanarak 2 milyon dolar yardım aldığı da iddia edilmişti.

Gökçe’nin işletmesi bu konudaki iddialara yönelik bir açıklama yapmamıştı.

Kaynak: SoL Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)