Son Dakika Haberler

Kusura bakmayınız da kızıl filan değildir, baya “mordur” 8 Mart! / Sevinç KAYA

Kusura bakmayınız da kızıl filan değildir, baya “mordur” 8 Mart! / Sevinç KAYA
Okunma : Yorum Yap

Kusura bakmayınız da kızıl filan değildir, baya “mordur” 8 Mart!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü diye başladı; bir erkek, sizin Lenin yani, bunu “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” diye çevirmeye çalıştı ama olmadı canlarım. Kusura bakmayasınız da kızıl filan değildir baya “mordur” 8 Mart. Yeeeey!

Biz feministler; pirlerimizden Clara Zetkin’in görüşünü sürdürerek “Dünya Kadınlar Günü” diyoruz. “Biz kadınları ideolojinize göre bölmeye çalışan isimlendirmelerinize karşıyız!” demiş toprağına rahmet okuduğum 🙂

Emek hiyerarşisi kurup, kadınları emekçi / emekçi olmayan diye ayırıp ev içi ve duygusal emeği yok sayan, bizim günümüzü şovlarına çevirmeye çalışan, kadının adını yok sayıp “Bacım” diyen, devrim yapamadığı için başkalarının devrimlerini çalmaya çalışan bay komünistler yallah Rusya’ya…(N’oldu zorunuza mı gitti; başörtülülere ateizminizle gayet yallah çekiyorsunuz 😀 )

Ha varsa katkı sağlamak için arzunuz Sosyalizm’e, önemle rica edeceğim; Marx ve Engels’in üretimi ikiye ayırıp mal ve hizmetin dışında “Hayat Üretimi” diye başlık atıp, ömürleri vefa etmediğinden modellemeler kuramadıkları bu alana bir girin.

Eskilerdeki evkadınına “Kaşık düşmanı” diyen zihniyetten ne farkınız var bana anlatın bir hele…

Emeği; sadece bordrolu emek olarak gören kapitalist algınızı yesinler sizin!

Üretmeyi; mal ve hizmetten ibaret sayıyorsanız bayım, baya kapitalistsiniz siz!

Dünyanın; telefon, araba, gemi üretiminden daha çok “İyi bireyler”in yetiştirilmesine ihtiyacı var. Ve nerdeyse tüm kadınlar hayat üreten emekçilerdir…

Sevinç KAYA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)