Son Dakika Haberler

Köylü isyanda: Limak, yangını fırsat bilip ağaç katliamı yaptı!

Köylü isyanda: Limak, yangını fırsat bilip ağaç katliamı yaptı!
Okunma : Yorum Yap

Köylü isyanda: Limak, yangını fırsat bilip ağaç katliamı yaptı!

Orman yangınlarının sürdüğü sırada, yangını fırsat bilen AKP’nin müteahhitleri, yangınla hiç alakası olmayan bir yerde, yangını durdurma bahanesiyle ağaç katliamı yaptı. Köylü isyanda….

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Akbelen köylülerinin nöbet tutarak kestirmediği ormanın, yangın sırasında gönüllü ekibe kestirilmesine isyan etti.

Limak Holding ve İÇTAŞ ortaklığındaki YK Enerji, köylülerin nöbet tutarak durdurduğu ağaç katliamını, orman yangınlarını fırsat bilerek yeniden başlattı.

YK Enerji, yangının önünü kesme bahanesiyle gönüllü ekibin eline hızar (ağaç kesme makinesi) vererek 100 kadar ağacı katlettirdi.

Köylüler, ormana girişlerin yasak olmasına rağmen nöbet tutmaya başladı.

Köylülerin haber verdiği CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban da destek için ormandaydı.

Alban, yangın bahanesiyle yapılan bu ağaç kıyımına sert tepki gösterdi.

Alban, “ormanlarımızı bu kravatlı çeteden koruyacağız. Bu devlet, bu kravatlı çeteden acilen kurtulmalı” dedi.

Erdoğan’a seslenen Alban, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, bak sana sesleniyorum. Ormanlara kimse girmesin diyorsun, eli hızarlı çetelerin adamları giriyor. Bunları ne yapacaksın? Biz ormanları sizden korumaya çalışıyoruz” dedi.

Alban, Limak hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyerek tepki gösterdi.

Alban, şunları söyledi:

“Köylülerimiz bize haber verdi, buraya geldik. Limak saat 10’da buradaki ormana girmiş, buraya yangın söndürmek için gelen ekiplerin eline makineleri vermişler. 10 dakikada 100 tane çamı kesmişler.

Devlet şu an Lima’ı koruma altına almış, ormanları gözden çıkarmış. Bakın biz yukarda bir tek ağaç yanmasın diye müdahale ederken Limak tarafından buraya yangın sönürmeye gelen gönüllü ekibin eline hızar verip ağaçların kesilmesi vatana ihanettir. Bu kravatlı çeteden bu devlet acilen kurtulmalıdır. Bu köylüler bu ormanları yıllardır koruyor. Ormanlarımızın 3’te 1’i yandı. Kalan ormanların koruma altına alınması gerekir. Ama kalan ormanlarımız Limak tarafından kestiriliyor, Muğla Valisi de ayakta uyuyor.

2-3 yıldır bu ağaçları bekleyen köylülerin emeklerine yazık.

Jandarmaya ihbarda bulunmuş köylülerimiz ama ormanlara kimse girmesin diyor Cumhurbaşkanı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bak sana sesleniyorum. Ormanlara kimse girmesin diyorsun, eli hızarlı çetelerin adamları giriyor. Bunları ne yapacaksın? Biz ormanları sizden korumaya çalışıyoruz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)