Son Dakika Haberler

Macron: “Erdoğan hükümeti ile özgürlükçü Türkiye halkını ayırıyorum”

Macron: “Erdoğan hükümeti ile özgürlükçü Türkiye halkını ayırıyorum”
Okunma : Yorum Yap

Macron’dan kendisine “Fransa’nın başına bela” diyen Erdoğan’a yanıt: “Erdoğan hükümeti ile büyük, özgürlükçü Türkiye halkını ayırıyorum”…

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Ben Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını ve hükümetini, özgürlüğü seven, büyük bir özgürlükçü halk olan Türkiye halkından ayrı tutuyorum.” dedi.

Euronews’in haberine göre; İnternet üzerinden yayın yapan Brut gazetesine konuşan Macron, ülkesi ve uluslararası gündemle ilgili soruları yanıtladı. 

Fransa Cumhurbaşkanı, Erdoğan’ın, ‘Macron Fransa’nın başına beladır’ açıklaması ile ilgili ne düşündüğü sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Ben asla ‘ad hominem’ (fikirler yerine şahsiyete hücum eden) şekilde cevaplar vermem. Bizi ayıran husus da budur. Ben saygıya inanıyorum, toplumlarımız gitgide şiddetleniyor ve bazı liderle de bu şiddete örnek oluyor. Siyasi liderler arasındaki bu tür hakaretlerin doğru yöntem olmadığını düşünüyorum. Biz Fransa’da ifade özgürlüğünü savunuyoruz, Erdoğan’ın Türkiye’sine karşı da ifade özgürlüğünü savunmalıyız. Ben ayrıca Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını ve hükümetini, özgürlüğü seven, büyük bir özgürlükçü halk olan Türkiye halkından da ayrı tutuyorum.”

Ne olmuştu?

Erdoğan, bugün, Fransa Parlamentosu’nun Dağlık Karabağı tanıma kararı ile ilgili gazetecilere şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Fransa’nın arabulucu hüviyeti kaybolmuştur. Macron Fransa’nın başına beladır. Macron ile Fransa çok tehlikeli bir dönem yaşıyor. Temennim odur ki bir an önce Macron belasından Fransa kurtulsun., aksi takdirde sarı yeleklilerden kurtulamayacak. Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya’yı versinler.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)