Son Dakika Haberler

Arşivler açıldı! Mahir Ünal, FETÖ’nün ordu ve emniyete sızmasını nasıl ‘mübah’ gördüklerini anlatmış!

Okunma : Yorum Yap

Yeni Türkiye’nin panzehiri hafızadır!

Arşivler açıldı: Mahir Ünal, FETÖ’nün ordu ve emniyete sızmasını nasıl ‘mübah’ gördüklerini anlatmış!

Ünal’ın “FETÖ siyasete sızmaya çalışmadı”, “CHP bizi FETÖ konusunda uyarmadı” sözlerine karşı arşivler açıldı.

💥2014’te Mahir Ünal: FETÖ’nün ordu ve emniyete sızmasını mübah görürdük

💥2020’de Mahir Ünal: FETÖ hiçbir zaman siyasetin içine sızmayı düşünmedi


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “Ne istediniz de vermedik?”, “Kandırıldık, Allah affetsin” sözlerini ve 2014’te canlı yayında yaptığı kendi açıklamalarını unuttu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı programda FETÖ ile işbirliği yapılıp yapılmadığına dair soruya “Asla” diyerek yanıt verdi. Ünal, FETÖ’nün siyasete sızmayı hiç düşünmediğini öne sürdü.

Ünal, “FETÖ ile geçmişte işbirliği yaptınız mı?” sorusuna “Asla” diye yanıt verdi. Ünal, bir taraftan FETÖ’yü “Kuruluşu itibariyle devleti ele geçirmeyi hedef edinmiş bir yapıdan bahsediyoruz” derken bir taraftan da “Siyasete sızmayı hiçbir zaman düşünmediler. Siyasetle kurdukları ilişkide de son derece açık oldular. AK Parti ile kurdukları ilişkide de son derece açık oldular. AK Parti’nin iktidara gelmesinden sonraki süreçte AK Parti’nin vesayetle ve darbelerle olan mücadelesinde, AK Parti bütün demokrasi yanlısı, darbe karşıtı sivil toplum örgütlerini yanına aldığında bunlar da geldiler. AK Parti’nin yanında kümelendiler. Ama siyasete sızmayı düşünmediler.” dedi.

MAHİR ÜNAL 2014’TE “ORDUYA SIZMALARINI MÜBAH GÖRDÜK” DEMİŞ

Mahir Ünal’ın FETÖ’nün siyasete sızmadığını söylemesinin ardından arşivler açıldı. Gazeteci Mustafa Hoş, “Yeni Türkiye’nin panzehiri hafızadır” notuyla Ünal’a ait 2014’teki açıklamaları paylaştı.

İşte, Ünal’ın kendiyle çelişen ifadeleri:

ÜNAL: “CHP BİZİ FETÖ KONUSUNDA HIÇ UYARMADI”

Mahir Ünal, aynı programda “CHP bizi FETÖ’yle ilgili hiç uyarmadı. Aksine onların politikası sonucu FETÖ ortaya çıktı” demişti. Ünal’ı yine arşivlerden çıkan görüntüler yalanladı.

Beş dönem milletvekilliği yapan ve 2016 yılı ocak ayında vefat eden CHP Milletvekili Kamer Genç, 10 Haziran 2009’da Meclis kürsüsünden Fethullah Gülen ile ilgili milletvekillerini böyle uyarmıştı:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)