Son Dakika Haberler

Mansur Yavaş Ankara’nın baş yağmacısına 458 milyonluk ihale verdi!

Mansur Yavaş Ankara’nın baş yağmacısına 458 milyonluk ihale verdi!
Okunma : Yorum Yap

Ankara, Melih Gökçek’ten kurtuldu, yağmacılardan kurtulamadı: Mansur Yavaş, Ankara’nın baş yağmacısına 458 milyonluk ihale verdi!

➡️Dolmuşçuluktan milyarderliğe uzanan bir ‘başarı’ hikayesi…

Melih Gökçek ile dolmuşçuyken tanışıp sonra zengin bir iş insanı haline gelen Mustafa Akan’ın sahibi olduğu Söğüt İnşaat, geçtiğimiz ay Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yine dev bir ihaleyi kaptı. Mustafa Akan, AKP’li eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın “Ankara’yı parsel parsel sattılar” ifadelerinde kastedilen parselcilerin başında geliyor. Ayrıca Söğüt İnşaat’ın sahibi Akan, Gökçek’e yakınlığıyla ve ODTÜ ormanını bir gecede biçmesiyle tanınıyor.


BU PARAYLA TÜM ANKARA AŞILANIR

Toplumsal.com’un haberine göre; Gökçek döneminde belediyeden 12 milyar liralık ihale alan ‘Dolmuşçu Mustafa’, bu kez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 458 milyon liralık ihale aldı. Enerji ve İklim Uzmanı Önder Algedik ihale kararını “müjdemi isterim” ifadeleriyle paylaştı. Salgına rağmen 4,5 milyon tonluk rekor asfalt ihalesine çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, işi, Gökçek’e yakınlığıyla ve ODTÜ ormanını bir gecede biçmesiyle bilinen Söğüt İnşaat’a verdiğini belirten Algedik, “Ayrıca bu para ile bütün Ankaralılar aşılanabiliyormuş” ifadelerini kullandı.

Gökçek’in Ankara’daki son 10 yılında yapılan 324 ihaleyi 20 firma paylaştı. Toplam değeri 28 milyar lira olan ihalelerden 12 milyar lirasını tek bir şirket aldı: Dolmuşçu Mustafa’nın sahibi olduğu Söğüt İnşaat…


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink