Son Dakika Haberler

CHP’nin oylarıyla vekil seçilen Mehmet Ali Çelebi AKP’ye katılıyor

CHP’nin oylarıyla vekil seçilen Mehmet Ali Çelebi AKP’ye katılıyor
Okunma : Yorum Yap

Mehmet Ali Çelebi AKP’ye katılıyor

CHP’den istifa edip Memleket Partisi’ne katılmasının ardından oradan da istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, “Siyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur İttifakı derim” ifadelerini kullandı. Eski CHP Miletvekili Barış Yarkadaş, Çelebi’nin AKP’ye katılacağını söylerken gazeteci İsmail Saymaz ise bu iddiayı AKP’li bir ismin doğruladığını belirtti.

CHP’den istifa edip Memleket Partisi’ne katılmasının ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından AKP-MHP ittifakına yakınlığını belirten bir paylaşım yaptı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Çelebi, “Sìyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!” ifadelerini kullandı.

Çelebi’nin paylaşımı şu şekilde:

“Asker kökenli bir vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin namuslu ellerinde yetiştim.Birçok devre arkadaşım şehit oldu.40bin vatan evladımız boşuna toprağa düşmedi. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerle işim olmaz net! Sìyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!”

Çelebi, paylaşımını yorumlara kapatarak eski tweetlerini de silmeye başladı.

Çelebi ilk olarak Berkin Elvan ile ilgili tweetlerini sildi.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Çelebi ile ilgili yaptığı açıklamada “Memleket Partisi’nden sonra Zafer Partisi’yle yakınlaştı, daha sonra MHP’lilerle 2 kez yemek yedi, bir süre sonra İYİ Parti’ye mesaj yolladı, en son AKP’ye katıldı” dedi.

AKP’ye üyelik başvurusu yaptı

Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye üyelik başvurusu yaptığı öğrenildi.

Üyelik talebi MKYK’da onaylandığında kendisini “Atatürk’ün askeri” olarak tanıtan Çelebi’ye AKP rozeti takılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)