Son Dakika Haberler

İzmir’de belediyeye yolsuzluk operasyonu: Belediye Başkanı dahil 22 gözaltı

İzmir’de belediyeye yolsuzluk operasyonu: Belediye Başkanı dahil 22 gözaltı
Okunma : Yorum Yap

İzmir Menemen Belediyesi’nde yolsuzluk operasyonu: Belediye Başkanı Serdar Aksoy dahil 22 kişi gözaltına alındı


İzmir Menemen’de yürütülen soruşturma kapsamında Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile 21 kişi gözaltına alındı. Toplam 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, Menemen Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Haklarında rüşvet, zimmet, görevi kötüye kullanma gibi çok sayıda suçlama bulunan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Başkan Yardımcısı Mehmet Cin, Mali İşler Daire Başkanı Mustafa İlhan, Satın Alma Müdürü Teoman Tuna, muhasebe Müdürü Nagehan Karaca, Fen İşleri Müdürü Gazi Koşum, Şantiye Şefi Kenan Yasatürk ile bazı hurda firmaları sahipleri ile bazı belediye personelinin aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. 

Soruşturma kapsamında 29 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı, adreslerinde bulunamayan 7 kişi ile ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Ne olmuştu?


CHP’nin belediyede yaptığı incelemeler sonrasında CHP Genel Merkezi tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Basına ve kamuoyuna; sandıkla gelen sandıkla gider mantığı demokrasinin temel ilkesidir. Menemen’imize hizmet etmek için seçildim ve hizmete de devam edeceğim. Üyesi olduğum CHP’den istifa ediyorum. Belediye başkanı olarak halkımızın vermiş olduğu yetkiyle görevimin başında olduğumu belirtirim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)