Son Dakika Haberler

Mengü’den kulis bilgisi: Erdoğan’dan AKP’lilere ‘basın açıklaması’ talimatı gitti

Mengü’den kulis bilgisi: Erdoğan’dan AKP’lilere ‘basın açıklaması’ talimatı gitti
Okunma : Yorum Yap

Mengü kulis bilgisi paylaştı: Muhalefetin basın açıklamaları ile gündem belirlemesine karşı Erdoğan’dan AKP’li vekillere basın açıklaması talimatı verildi…

Gazeteci Nevşin Mengü, iki gün önce kendi Youtube kanalında hazırlayıp sunduğu “Bugün Ne Oldu” adlı programında aldığı bir kulis bilgisini paylaştı. Mengü, muhalefet milletvekillerinin sık sık basın açıklaması yaparak gündem belirler hale gelmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlık duyduğunu ve AKP’li milletvekillerini uyararak basın açıklaması yapmaları konusunda talimat verdiğini söyledi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, dün (2 Mart) yaptığı basın açıklamasında bu iddiaları doğrulayacak bir ifade kullandı. Baş, özetle “Meclis’te susturuluyoruz, basın açıklamalarımız Meclis TV’den verilmiyor, şimdi de basın açıklaması yapmamızın engellenmeye çalışıldığına yönelik kuşkularımız var. Ne oldu da AKP’liler bir anda arka arkaya basın açıklaması yapmaya karar verdi. Bir günde yedi basın açıklaması yaptılar. Biliyoruz ki iktidar partisinin böyle bir alışkanlığı yoktur ama yedi ayrı basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması odasını işgal ederek burayı da A Haber yapmalarına izin vermeyeceğiz. Meclis’i de A Haber’e çeviremeyeceksiniz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)