Son Dakika Haberler

Merkel: Türkiye’nin mültecileri tutmasını sağlayan anlaşma uzatılmalı

Merkel: Türkiye’nin mültecileri tutmasını sağlayan anlaşma uzatılmalı
Okunma : Yorum Yap

İŞTE “MÜLTECİ CENNETİ” OLMAMIZIN SEBEBİ!

Merkel, “Mülteciler insan, siyasi araç olarak kullanılmamalı” dedi ve ekledi: “Türkiye mültecileri tutacak anlaşmayı uzatmalı, 3 milyar euro ek fon vereceğiz” …

Merkel, “Mülteciler insan, siyasi araç olarak kullanılmamalı” dedi ve Türkiye ile mültecileri tutması için yaptıkları anlaşmanın uzatılması gerektiğini savunarak Türkiye’ye ek fon verileceğini açıkladı.

Merkel, Türkiye’nin mültecileri tutmasını sürdürecek anlaşma için yine ‘övgü ve para’ kartını devreye soktu. Merkel, “Türkiye’yi takdir ediyoruz, 3 milyar euro ek fon vereceğiz” dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’nin gelecekte de Avrupa Birliği üyesi olmasını beklemediğini söyledi.

Eylül ayındaki seçimlerde görevini bırakacak olan Merkel, düzenlediği son basın toplantısında Suriyeli mülteciler ve Türkiye ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Alman Başbakan, Türkiye’nin çok sayıda Suriyeliyi ağırlayarak olağanüstü iş çıkardığını belirtti ve Ankara’yı bu konuda takdir etti. Mülteci anlaşması kapsamında daha yakın iş birliği görmeyi umduğunu söyleyen Merkel, “Bu anlaşmanın devamı herkes için en iyisi” dedi.

Alman lider ayrıca Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılmasını öngörmediğini de yineledi.

“Türkiye’nin AB üyeliğini geçmişte öngörmüyordum hala öngörmüyorum”

euronews’un haberine göre; Anlaşma dahilinde Türkiye’ye 3 milyar euro ek fon vereceğini de hatırlatan Merkel şöyle konuştu;

“Benim siyasi görüşümü ve Türkiye’nin AB’ye üye olmasını geçmişte ve halen öngörmediğimi biliyorsunuz. Yine de Türkiye ile yakın ilişkilerden yanayım. AB’nin mülteci anlaşmasının da savunucusu oldum. Gümrük birliğini de konuşmaya başladık.

Mülteciler insan, siyasi araç olarak kullanılmamalı”

Merkel, Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan Türkiye’nin bu hususta olağanüstü başarı sergilediğini, AB’nin küçük ölçekte olsa da Ankara’yı desteklediğini ve anlaşmanın devamının ilgili tarafların çıkarına olacağını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink