Son Dakika Haberler

Merkür Balık Transiti ve Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri / Tanya DJAZİRİ KÖKSÜR

Merkür Balık Transiti ve Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri / Tanya DJAZİRİ KÖKSÜR
Okunma : Yorum Yap

Merkür Balık Transiti ve Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri…

Kova’nın tesirinde bir Merkür ile bol bol sosyalleştiğimiz, arkadaşlarımızla etkinliklere katıldığımız, partiler, sosyal ortamlar, derneklerle haşır neşir olduğumuz bir aydan sonra Merkür daha kapalı ve hayal dünyası yoğun Balık burcuna giriş yaptı. 3 Şubat itibariyle rutinlerimizde büyük bir değişim meydana gelmeye başladı. Merkür her şeyi entelektüel bir bakış açısıyla incelemeyi severken, Balık burcu hayal dünyasında yaşamaktadır. Bu geçişle birlikte su burçları kendini daha iyi hissederken, İkizler, Yay ve Başak burçları oldukça mücadele edecekleri bir döneme girdi.

Her gezegen bazı burçlarda rahat ederken, bazı burçlarda düşük konumdadır. Yıldız düşüklüğü kavramıyla da birebir alakalı olan bu hal göz önüne alındığında Merkür şu anda düşük olduğu ve üstüne üstlük zararda olduğu bir burçta seyrediyor.

Merkür analitik düşünmek ve kesinlik istemektedir. Balık ise bunun aksine tamamıyla hayal gücü ve hayal kurmayla alakalıdır. Bu iki doğa bu nedenle birbiriyle uyumsuzdur. Kendini kelimelerle ifade etmeyi tercih eden Merkür’ün aksine Balık hisleriyle insanlara uzanmaya çalışır. Bu ay içerisinde duygularınızı daha net anlamaya çalışmak, sezginizi geliştirmek, metafizik konuları araştırmak için ideal bir zaman.
Merkür Balık burcunda iken konsantrasyon isteyen uğraşılar, sunumlar, imzalanacak sözleşmelerden kaçınmanız gerekiyor.

Balık’ın sisli doğası gereği anlaşmalarda aldatılma ihtimaliniz yüksekken, konuşma sorunları, yanlış anlaşılmalar, sunumlarda aksilikler yaşanması ihtimali son derece yüksek. Üstelik 16 Şubat itibariyle Merkür Balık’ta önce S pozisyona sonra da Retro harekete girecek ve bu olumsuz tesirleri daha da büyütecek. Kafanız oldukça bulanık olabilir. Bu nedenle Merkür Balık transiti esnasında elektronik cihazlar almaktan kaçının, sözleşme imzalamayın, mümkünse önemli konularda karar vermekten kaçının. Muhakeme yeteneğiniz oldukça sisli bir konumda olabilir.

Diğer gezegen hareketlerinin de tesiriyle oldukça sıkıntılı bir 2020 yaşıyoruz. Bu nedenle Merkür’ün Balık transiti için birkaç güzel şey de söylemek istiyorum. Bu dönem başkalarıyla duygusal bağlantılar kurmak, sevdiklerinizle ilişkinizi derinleştirmek, ne kadar sevdiğinizi hissettirmek ve sevildiğinizi hissetmek için ideal bir dönem. Bu dönemde rüyalar oldukça etkin olacaktır. Rüyalarınızda birçok konuyu çözümleyebilirsiniz. Şimdi gelelim Merkür transitinden burçlar nasıl etki alacak:

Koç Burcu ve Koç Yükselen:

Koç burçlarının bu dönemde yalnız zaman geçirme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Tüm diğer burçlardan daha fazla sisli günler geçirecek olan Koç burçları, içgüdüsel olarak kendilerini eve kapatma ihtiyacında olabilirler. Ev ortamında dahi yalnızlık isteğinin yoğun olabileceği Koç burçlarının içsel olarak kendileriyle konuşmaları ve zihinsel bakımdan kafalarının karışık olabileceği bir dönem. Sevgili Koçlar, sakin olun, bolca dinlenin, hayal kurun ve kendinizi şarj edin.

Boğa ve Boğa Yükselen:

Boğa burçları için arkadaşlarıyla zaman geçirmek isteyecekleri ve sevgiyi sosyal ortamlara yaymakla meşgul olacakları bir dönem. Bolca dernek toplantılarına ve sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Buralarda yaşanacak aksiliklere karşı dikkatli olmanızı öneririm. Balık gibi yoğun bir duygusallık içerisinde olmasalar da yeni arkadaşlar edinmek ve eğlenmek için doğru bir zamandasınız.

İkizler ve İkizler Yükselen:

İkizler burçları için gelecek hedeflerini belirlemek için ideal bir dönem. Özellikle kariyerleri hakkında hayaller kurabilir ve yeni tohumları ekerek sisteme geleceğe dair planlar gönderebilirler. Profesyonel olarak yapmak istediklerinize dair farklı bakış açılarını bu dönem içerisinde edinebilirsiniz. İş ortamınızda farklı projeler geliştirmek üzere hayaller kurabilir ve özellikle sanatsal bir işiniz varsa bu dönemde son derece yaratıcı olabilirsiniz.

Yengeç ve Yengeç Yükselen:

Yengeçler için şimdi genişleme zamanı. Özellikle almak istedikleri eğitimler, seyahatler ve maneviyatla alakalı konularda atılımlar ve yeni başlangıçlar yapabilirler. Merkür’ün Balık burcu seyri boyunca isterseniz her gün yepyeni bir şey öğrenme şansınız bulunuyor. Karşınıza seyahat fırsatı ya da eğitim fırsatı çıkarsa sakın kaçırmayın.

Aslan ve Aslan Yükselen:

Aslanlar için yoğun bir süreç olacak. Kendinizin ve hayatınızdaki ortaklarınızın derinliğini, birbirinize katabileceklerinizi idrak edebileceğiniz bir süreç içerisindesiniz. Değişime kendinizi açarak daha duygusal ve içsel bir açıdan bakmayı denemelisiniz. Sizin için yaşamınıza gelecek kaynakları ve bunların ne kadarını yaşamınızda istediğinizi tahlil etme zamanı. Bağlanmaktan korkmayın. Partnerinizin size vermek istediklerini sevgiyle kabul etmeye hazır olun.

Başak ve Başak Yükselen:

Merkür’ün favori burcu esasında sizsiniz. Ancak şu anda en zorlandığı burçta olan Merkür sizi de biraz zorlayacak. İlişkilerinizi bu dönem biraz uyumsuz hissedebilirsiniz. Diğer insanlara daha fazla odaklandığınız ve onlarla alakalı konuları kafanıza fazla taktığınız bir dönem olacak. Balık burcunda seyreden bir Merkür size, ortaklıklarınızla gidişatınızı anlamanız için ilişkiler yoluyla fırsatlar getirecektir. Aynı şeyi aşk ilişkileriniz için de yapacak ve bunu cinsellik, platonik durumlar ya da romantizmi kullanarak gerçekleştirecektir. Sosyal olmanızda, ilişkilerinizi iyileştirmek için kendi kabuğunuzda kalmamanızda fayda var.

Terazi ve Yükselen Terazi:

Merkür’ün Balık transiti sırasında yaşamdaki iki konu sizin için önemli olacak. Sağlık ve iş ilişkileri. Başkalarıyla bağlantılar kuracağınız, önemli mesajlar alacağınız, günlük rutinlerinizin yoğun olacağı bir dönem içerisindesiniz. Bu koşuşturmaca içerisinde sağlığınızı ihmal etmemenizde fayda bulunuyor. İşlerinizi zamanında yetiştirmek bu süreçte biraz sorun yaratabilir. Balık sizi organizasyonluğa ve disiplin sorunlarına itebilir. İşleriniz ve sağlıklı yaşama vakit ayıracak doğru bir rutin belirlemek bu dönemde sizin için önemli olabilir.

Akrep ve Akrep Yükselen:

Akrep burçları için aşk hayatlarıyla alakalı temaslarını derinleştirebilecekleri bir dönem. Yine evli olan Akrep burçları da çocuklarıyla doğru bir bağ kurmak ve hayallerini paylaşmak istiyorsa, bu dönemden faydalanabilir. Akrepler için şimdi sahnede olma zamanı. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek, göz önünde olmaktan kaçmamak ve hobileriyle ilgili konularda girişimler başlatmak için ideal bir dönem. Özellikle sanatsal alanda yapılacak girişimler Akrepler için başarılı olacaktır. Düşüncelerinizi ve duygularınızı gizlemeden paylaşmanız bu dönem içerisinde önem taşıyor. Ancak bu ifadeler esnasında saldırgan değil, yumuşak ve naif bir dil kullanmanız önemli olacaktır.

Yay ve Yay Yükselen:

Yay burçları Merkür’ün Balık’taki transitinde sisler arasında geçmişle yüzleşme ve köklerle temas kurma gibi süreçler içerisinde olabilirler. Ev hayatınız ve ailenizle alakalı çeşitli duygusal durumlar ve yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaşanmış bazı olayları yeniden gündeme getirebilir ve bunların muhakemesini yapabilirsiniz. Geçmişin şu anda bulunduğunuz kişiyi nasıl oluşturduğunu net bir şekilde görebileceğiniz bir süreç içerisindesiniz. Şimdi, köklere geri dönüp geçmişle tam olarak tanışma zamanı. Sakin kalırsanız bu duygusal çalkantıların içerisinden kolayca çıkabilirsiniz.

Oğlak ve Oğlak Yükselen:

Sabit fikirli ve kararlı oğlak burçları bu dönemde zihinleriyle alakalı net olmayan fikirlerinin farkına varabilirler. Çelişkiler ve kesin olmayan zihin hallerinin içerisinde kendilerini bulabilirler. Duygularınızı zorlansanız da başkalarına daha fazla açma eğiliminde olabilirsiniz. Eğer doğru bir şekilde kanalize olabilirseniz Merkür’ün Balık transiti esnasında hayalgücünüzü harekete geçirecek yeni fikirler gelecektir.

Kova ve Kova Yükselen:

Kovalar için kaynaklarının ve değerlerinin en doğru şekilde algılanabileceği bir döneme işaret ediliyor. İdealler ve özdeğer duygusuyla alakalı yeni keşifler yapabilirsiniz. Objektif ve entelektüel olarak bilinen Kova burçları için değişim zamanı. Daha öznel ve duygusal olmaya kendinizi açın. Maddi kaynaklarınızı kazanacağınız alanlarla ilgili hayallerinizi geliştirebilir ve sizin için önemli olanlar ile değerli olanları kucaklayabilirsiniz.

Balık ve Balık Yükselen:

Merkür sizin burcunuzda. Başkalarıyla bağlantı kurmak ve onlar tarafından daha fazla anlaşıldığınızı hissetmek için doğru bir zamandasınız. Söyleyecek bir şeyiniz varsa söyleyin. Tercih ettiğiniz yollarla alakalı olarak çevrenizle konuşabilirsiniz. Merkür sizin burcunuzda Retro yapacak olsa da yine de hislerinizi ifade edebilmek için uygun zaman. Hislerinizi daha fazla fark edebilirsiniz. Kalpten kalbe sohbetler edebilir, sohbetlerinizde derinleşebilirsiniz. Herkes şu anda hayal gücünüzden gelen fikirleri daha fazla dinleyecektir. Bundan faydalanın.

Tanya DJAZİRİ KÖKSÜR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)