Son Dakika Haberler

Mersin’deki saldırıyı PKK üstlendi: “Zozan arkadaşımızın bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevi başındadır”

Mersin’deki saldırıyı PKK üstlendi: “Zozan arkadaşımızın bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevi başındadır”
Okunma : Yorum Yap

Mersin’deki saldırıyı PKK üstlendi: “Zozan arkadaşımızın bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevi başındadır”

Mersin’deki polisevi saldırısını PKK’nin askeri kanadı HPG üstlendi. HPG’nin yaptığı açıklamada CHP’nin “Tutuklu Gazeteciler” raporunda adı geçen Dilşah Ercan’ın saldırıda yer almadığı ifade edilerek, “Zozan arkadaşımızın bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevi başındadır” denildi.

Mersin saldırısını PKK’nin askeri kanadı HPG üstlendi.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik düzenlenen saldırıyı PKK’nin askeri kanadı olarak bilinen HPG üstlendi. HPG tarafından yapılan açıklamada, saldırıda “Dilşah Ercan’ın yer almadığı”, saldırının Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

HPG, 26 Eylül’de Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne düzenlenen saldırıyı üstlendi. HPG tarafından yapılan açıklamada, saldırıyı Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen’in gerçekleştirildiği aktarıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise saldırıyı gerçekleştiren 2 kişiden birinin Dilşah Ercan olduğu ifade edilmişti. Açıklamada, Ercan’ın saldırada ‘yer almadığı’ kaydedildi.

HPG tarafından yapılan açıklamada “AKP-MHP hükümeti, bu eylemi yapan arkadaşlarımızın ismini tespit edememiştir, bu da istihbaratta ne kadar zayıf olduklarını göstermektedir. AKP-MHP hükümeti, Zozan Tolan arkadaşımızın bu eylemde yer almadığını bilmesine rağmen bilinçli bir şekilde Zozan arkadaşımızın ismini vermiş, ailesine ve farklı çevrelere karşı baskı aracı olarak kullanmak istemiştir. Zozan arkadaşımızın bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevi başındadır” denildi.

Mersin’in Mezitli ilçesi Tece Mahallesi’ndeki polis evine saldırı düzenlenmişti. Saldırıda Sedat Gezer isimli polis hayatını kaybetmiş, 1 polis ise yaralanmıştı. İçişleri Bakanlığı, saldırıyı gerçekleştirenlerin PKK’li olduğunu ve 2 kişiden birinin, Dilşah Ercan olduğunu duyurmuştu. Dilşah Ercan’ın CHP’nin 2012 yılındaki “Tutuklu Gazeteciler” raporunda yer alması, iktidar kanadı tarafından gündem haline getirilmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)