Son Dakika Haberler

Metin Özkan, çantadan gizlice para aldığına ilişkin görüntülere ‘montaj’ dedi

Metin Özkan, çantadan gizlice para aldığına ilişkin görüntülere ‘montaj’ dedi
Okunma : Yorum Yap

Metin Özkan, çantadan gizlice para aldığına ilişkin görüntülere ‘montaj’ dedi

Bahçeli’nin eski danışmanı gazeteci Metin Özkan, birlikte yemek yediği kadının çantasından parasını gizlice aldığına ilişkin çıkan görüntülere ‘montaj’ dedi. Özkan daha önce de bir ‘yüzük hırsızlığı’ iddiasıyla gündeme gelmişti.

Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

Gazeteci Metin Özkan’ın bir kadının çantasından para aldığı iddia edilen görüntüler paylaşıldı. Söz konusu olay hakkında konuşan Özkan, görüntülerin montaj olduğunu öne sürdü. Özkan, daha önce ‘yüzük hırsızlığı’ iddiasıyla gündeme gelmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eski danışmanı ve gazeteci Metin Özkan hakkında bir video yayınladı. Paylaşılan görüntülerde, Özkan’ın bir kadının çantasından para aldığı iddia edildi.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Yeniçağ’da yer alan habere göre olay 2021 Aralık’ta İstanbul Kemerburgaz Göktürk’teki Masterchef Restaurant’ta gerçekleşti. Metin Özkan, 10 kişilik bir grupla mekâna gelen Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para aldı. Restorana ait güvenlik kamerası görüntülerinde Özkan’ın bir kadın çantasına doğru elini uzattığı görülüyor.

“MONTAJ, İFTİRA”

İddialara ilişkin konuşan Metin Özkan, “Saçma sapan montaj, iftira bir haber. Metin Özkan’ı böyle mi susturacaklar? Avukatlarımız gerekli işlemlere başladılar. Montaj bir görüntü üzerinden ne  olabilir ya? Kolay mı o kadar insan harcamak? Avukatlarım konuyla ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

YÜZÜK ÇALDIĞI İDDİASI

Özkan’ın açıklamalarının ardından, geçmişte Özkan’a ait olduğu belirtilen tutanaklar gündeme geldi. Buna göre Özkan, bir kuyumcudan yüzük çaldığı için gözaltına alınmış. O tarihte basına yansıyan haberde şu ifadeler yer almıştı:

“Edinilen bilgiye göre olay saat 19.30 sularında Panora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşti. Ziynet eşyası satan bir mağazanın tezgahtarı Perihan Kırbaç, yüzüklere bakan bir kişi ayrıldıktan sonra bir yüzüğün eksik olduğunu belirledi. Yüzüğü orta parmağına takarak mağaza dışına çıkan kişinin tekrar mağazaya geldiği öne sürüldü. Tezgahtar Perihan Kırbaç’ın yüzüğü istemesi üzerine ise sert tartışma yaşandı. Gazete temsilcisi Perihan Kırbaç’a yüksek sesle, “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” diye tepki göstererek olay yerinden ayrıldı. Dışarıda park halinde bulunan arabasına doğru yürüyen gazete temsilcisi arabasına binmeden alış veriş merkezinin güvenlik amiri ile mağaza çalışanı tarafından güvenlik merkezine getirildi. Bu arada iş merkezinde çalışan bir güvenlik görevlisi de şüphelinin arabasının bulunduğu yerde rutin araştırma yaparken yerde bir yüzük buldu ve bu yüzüğün mağazasından çalınan yüzük olduğu ortaya çıktı. Yüzüğü bulan güvenlik görevlisinin tutanaklarda “Ben dışarıdaki rutin görevimi yaptığım bir esnada yol üzerinde bir yüzük gördüm. Bu yüzüğü aldım ve çalındığı beyan edilen yüzük olabileceğini düşünerek, elimdeki telsiz ile içeriye bilgi verdim ve benden yüzüğü almaya güvenlik amirimiz geldi. Ben isimli şahsın bu yüzüğü benim bulduğum yere atarken görmediğim için bu yüzük buraya nasıl geldi bilmiyorum. Söz konusu kişinin binadan çıkıp aracına doğru giderken kullandığı istikamet ve tam kullanmış olduğu güzergah üzerinde buldum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink