Son Dakika Haberler

MHP de sessizliğini bozdu: Dikkate alınmalıdır

MHP de sessizliğini bozdu: Dikkate alınmalıdır
Okunma : Yorum Yap

MHP de sessizliğini bozdu: Dikkate alınmalıdır…

Suriyeli göçmenler gelirken sessiz kalan Türkiye halkı, bu kez sorunun başında iktidara önlem alması konusunda baskı yapmaya başladı.

ABD’nin Afganistan’dan çekilme kararının hemen ardından başlayan göç dalgası, aylardır görmezden gelinen Afgan göçüne dikkat çekti. Sosyal medyaya düşen göç görüntüleri vatandaşta endişeye neden oldu. Halk “göçmen düşmanlığına” dönüşmemesi gerektiğine yönelik uyarılar eşliğinde, iktidarı bu göçlere karşı önlem almaya davet ediyor. AKP- MHP sessizliğe bürünürken bu konu sosyal medyada son haftanın en çok konuşulan konusu oldu.

Öte yandan MHP Milletvekili Vahapoğlu, MHP’nin konuya ilişkin sessizliğini bozdu.

MHP’li Bursa Milletvekili Dr. M. Hidayet Vahapoğlu, “Türkiye yol geçen hanı değildir. Türkiye Yesrib’te değildir. Hz.Muhammed’in kafile başkanı olduğu muhacirlere her ülke kapısını açar. Onlarla günümüz göçmenlerini karıştırmak konuları karıştırmaktır. Ülkemize sığınanlarla berrak göçmenlik politikasıyla münasebet kurulmalıdır.” ifadelerini retweetleyerek düzensiz göç konusuna dikkat çekti. Vahapoğlu, retweet yaparken İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan Göç İdaresi’ni etiketleyerek “Bu tespit dikkate alınmalıdır.” uyarısında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink