Son Dakika Haberler

MHP Merkez Yürütme Kurulu ‘bir faşist cinayet şebekesi’

MHP Merkez Yürütme Kurulu ‘bir faşist cinayet şebekesi’
Okunma : Yorum Yap

MHP Merkez Yürütme Kurulu ‘bir faşist cinayet şebekesi’ …

MHP MYK’de yer alanların isimleri cinayet davalarında geçiyor

*Hakan Yurdakuler’in katili: Davut Haskırış

*Savcı Doğan Öz’ün ve Bahçelievler Katliamı’nda katledilen 7 TİP’li gencin katillerinden biri olan: İbrahim Çiftçi

*Kemal Türkler cinayetine ve 2006’daki Danıştay saldırısına adı karışan: Tamer Osmanağaoğlu ve Tarkan Toper

MHP, Merkez Yürütme Kurulu’nda yer aldı.

Liste başındaki isim ise son dönemde hedef gösterdiği kişilerin sokak çetelerinin saldırısına uğraması ile dikkat çeken Semih Yalçın. Yalçın, hedef gösterme, tehdit, çetecilik ve katilleri savunma gibi olaylarla tanınıyor.


Devlet Bahçeli’nin yeniden genel başkanlığa seçildiği MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda partinin yönetim organı olan Merkez Yönetim Kurulu’na giren isimler dikkat çekti. Listenin başında son dönemde hedef gösterdiği siyasetçi ve gazetecilerin sokak çetelerinin saldırısına uğraması ile adından söz ettiren Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, onun altında yine aleni tehditleriyle adından söz ettiren Genel Sekreter İsmet Büyükataman, devamında da Hakan Yurdakuler’in, Doğan Öz’ün, Bahçelievler Katliamı’nda öldürülen 7 TİP’li gencin katilleri, Kemal Türkler cinayetinin ve Danıştay Katliamı’nın faillerinin yardımcıları, silahlı çete kurmak suçundan yargılanan Ülkü Ocağı yöneticileri, faşist mafyanın avukatları yer alıyor.

Sendika.org’un hazırladığı habere göre; MYK’deki bazı isimler ve “vasıf”ları şöyle:


*Semih Yalçın: Genel Başkan Yardımcısı. Yakın zamanda açıktan hedef gösterdiği Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve gazeteci Levent Gültekin, MHP’liler tarafından sokak ortasında darp edildi, yaralandı.

*İsmet Büyükataman: Genel Sekreter. Devlet Bahçeli’yi eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’i “Haddini bil. Ülkücü Hareket sana haddini bildirmeyi bilir” diye tehdit etti.

*Feti Yıldız: Eski eşi dahil çok sayıda kişiyi öldürtmekle yargılanan, ülkücü faşist mafya lideri Alaattin Çakıcı’nın serbest kalmasını sağlayan af teklifini o hazırlayıp kamuoyuna duyurdu.

*Mehmet Taytak: Yerel seçimlerin ardından 28 Mayıs 2019’da TBMM’de gündem dışı söz alarak, “Türkiye’de resmi olarak ‘Dersim’ ismiyle anılan bir vilayet yoktur ve olmayacaktır. Ne yapacağız? ‘Seçildi’ diyerek komünist şarlatanlığa göz mü yumacağız? Popülizme yenik düşerek bazı çevrelere şirin gözükmek için geçmişi karıştırmaya çalışanların sonu, geçmişte dedelerinin başına gelenlerden çok farklı olmayacaktır” diyerek Fatih Maçoğlu’nu tehdit etti.

*Necmi Yıldırım: Eylül 2011’de Ankara’da, gasp, yaralama, tehdit, şantaj, öğrencilerden haraç toplama, darp gibi suçlara karıştıkları iddia edilen çeteye yönelik yapılan operasyonda, gözaltına alınan çoğu Ülkü Ocağı üyesi 35 kişi arasında o dönem Ankara Ülkü Ocakları başkanı olan Yıldırım da vardı.

*Davut Haskırış: İsmi, Hakan Yurdakuler, Doğan Öz ve 7 TİP’linin katilleri arasında anılıyor.

1976’da SBF-DER Başkanı Hakan Yurdakuler’i katledenler arasında yer aldığı için 24 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

*İbrahim Çiftçi: 24 Mart 1978’de öldürülen savcı Doğan Öz’ün ve 8 Ekim 1978 tarihinde Bahçelievler Katliamı’nda katledilen yedi TİP’li gencin katilleri arasında. Doğan Öz’ün katledilmesiyle ilgili olarak İbrahim Çiftçi için dört kez idam cezası verilmiş, itiraz üzerine Askeri Yargıtay Ceza Genel Kurulu bozma kararı verip tahliyesini sağlamıştı. 1 No’lu Ankara Askeri Sıköyenetim Mahkemesi, üst mahkemenin verdiği beraat kararına uymuştu. Beraat kararı gerekçesinde, “Sanık İbrahim Çiftçi’nin maktul Doğan Öz’ü taammüden öldürdüğü mahkememizce sabit görülmüş, ancak Askeri Yargıtay Daireler Kurulu kararı mahkememizi bağlayıcı nitelikte bulunduğundan sanık İbrahim Çiftçi hakkındaki 7/8’lik oyçokluğuna dayanan bozma ilamına uyularak sırf bu hukuki zorunluluk nedeniyle sanık İbrahim Çiftçi’nin beraatına karar verilmiştir” denilmişti. Tahliye kararına Doğan Öz’ün ailesi kadar, İbrahim Çiftçi de inanamamıştı. Çiftçi’nin tahliye kararı kendisine aktarıldığında “Hayır çıkmıyorum, beni öldüreceksiniz” dediği basına yansımıştı.

*Tamer Osmanağaoğlu: DİSK Kurucu Genel Başkanı Kemal Türkler’in katili Ünal Osmanağaoğlu, kardeşi Tamer Osmanağaoğlu’nun kimliğiyle yurtdışına kaçtı, 1992’de Türkiye’ye geldiğinde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Hakkındaki gıyabi tutuklama kararına karşın ancak 1996 yılında sanık yapılan Osmanağaoğlu’nun Kuşadası’nda kardeşi Tamer Osmanağaoğlu’nun kimliği ile yeni bir hayata başladığı ortaya çıktı.

*Tarkan Toper: Toper’in adı, 17 Mayıs 2006’da gerçekleştirilen Danıştay saldırısının Ergenekon davasıyla birleştirilmesiyle birlikte gündeme gelmişti. Danıştay saldırganı Alparslan Arslan’ın saldırıdan bir gün önce Toper’i, Ankara’daki bürosunda ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)